7.6.2018

David Holoubek si praje aby súperi k nám nechodili po body

Nový hlavný tréner ružomberského A mužstva David Holoubek, spolu so svojím asistentom Jiřím Jarošíkom vo štvrtok 7. júna 2018 zavítali na štadión klubu spod Čebraťa.

Odkiaľ viedli kroky Davida Holoubka do Ružomberka?  Bol som pätnásť rokov v Sparte Praha, kde som prešiel všetky kategórie, ktoré sú, až som sa dostal do Áčka. Pôsobil som tam rok a pol, z toho pol roka ako hlavný tréner. Potom som bol v Liberci a teraz som tu,“ povedal nový šéf ružomberského realizačného tímu.

Veľmi zaujímavá je doterajšia kariéra asistenta trénera, ktorým je Jiří Jarošík. Český reprezentant si okrem Sparty Praha a Liberca ako hráč obliekol taktiež aj dresy klubov CSKA Moskva, Chelsea FC, Birmingham City FC, Celtic Glasgov, či Real Zaragoza. Jirka je jeden z mála hráčov, ktorý má päť titulov z piatich krajín. To si myslím, že hovorí samé za všetko a samozrejme nespoznali sme sa nikde inde ako na Sparte,“ pochválil David Holoubek svojho asistenta.


Asistentom trénera bude úspešný futbalista Jiří Jarošík.

Kedy sa nový lodivod tímu z centra dolného Liptova dozvedel o záujme zo Slovenska a ako reagoval? Kontaktoval ma pán Tittel. Stretli sme sa dvakrát alebo trikrát. Rozprávali sme sa spolu a v nedeľu večer sme sa rozhodli, že spolu s Jirkom pôjdeme do tohto pekného klubu,“ prezradil tréner.

Pre šéfa realizačného tímu, ktorý zajtra oslávi 38. narodeniny, nie je MFK Ružomberok neznámym pojmom. Sledoval som ho. Boli tu aj českí hráči aj enkláva českých trénerov. Takže samozrejme Ružomberok sme sledovali a vieme o ňom. Zhodou náhod, skôr ako som vedel o tom, že pôjdem trénovať Ružomberok, som sa bol pozrieť na finále Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava. To, že sa dostal do finále svedčí o tom, že klub je dobre vedený a je dobrý v rámci Slovenskej republiky,“ prezradil.


David Holoubek odpovedá na otázky.

Keďže pod Čebraťom v minulosti pôsobili viacerí futbalisti aj tréneri spoza rieky Moravy, tréner nemal problém zistiť toho viac o našom klube. Zbierali sme informácie, aby sme vedeli do čoho ideme. Bola to hlavne Jirkova práca, ktorý sa so všetkými pozná a stretáva ich na rôznych futbalových exhibíciách,“ povedal David Holoubek a reagoval aj na otázku, či sa každý z oslovených vyjadril pozitívne: Vraveli to všetci, nebol tam žiadny negatívny hlas.“

Nový tréner sa vo štvrtok prvýkrát zoznámil so svojím novým pôsobiskom. S vnútornými priestormi východnej tribúny bol spokojný. Zázemie je tu na výbornej úrovni a musím povedať, že ma to veľmi prekvapilo,“ pochválil ružomberský kormidelník A mužstva podmienky v klube.


Hlavný tréner ružomberského A mužstva David Holoubek.

Šéf realizačného tímu s asistentom už majú za sebou prvé sedenia s vedením. Samozrejme chceme hrať čo najvyššie. Skôr sme ale riešili to, že chceme hrať aktívne, rýchlo a aby sem súperi nechodili po body. Chceme aby sme spolu s fanúšikmi vytvorili také domáce prostredie, aby každý tím čo sem príde vedel, že to tu bude mať nesmierne ťažké a nebude tu vyhrávať,“ načrtol David Holoubek.

Tréner pri svojom prvom rozhovore pre stránku klubu využil možnosť prehovoriť k ružomberským fanúšikom. Chcel by som ich v prvom rade pozdraviť a pozvať ich, aby chodili na naše zápasy, aby chlapcov povzbudzovali a držali nám palce aj v tých situáciách, ak sa nám nebude dariť. Bude dôležité, aby na nás chodili a aby nás podporovali,“ povedal lodivod A mužstva.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK