14.6.2018

SR “18“: Naši hráči zasiahli do oboch duelov s Bieloruskom

V dňoch 12. a 14. júna 2018, odohrala slovenská „osemnástka“ dva prípravné stretnutia s rovesníkmi z Bieloruska. Nominovaní boli aj ružomberskí futbalisti Ivan Krajčírik, Alex Holub a Matúš Kmeť.

V prvom súboji mladí Slováci napriek viacerým šanciam prehrávali od 35. minúty 0:1 a päť minút pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal Matúš Kmeť na konečných 1:1. Všetci traja naši hráči odohrali celé stretnutie.

Do druhého duelu mali futbalisti spod Tatier lepší vstup, keď už v 27. minúte vyhrávali gólmi Potomu a Múdreho 2:0. Krátko po druhom góle však strelil kontaktný gól Miakiš a po zmene strán Maciaš vyrovnal na 2:2. V závere, kedy si obidva tímy vypracovali viaceré príležitosti na skórovanie, boli úspešnejší Slováci. V 88. minúte ich vrátil do vedenia Vojtko a v nadstavenom čase Slebodník uzavrel skóre na 4:2. Ivan Krajčírik nezasiahol do tohto stretnutia, keď v bráne dostal priestor Ludha. Matúš Kmeť odohral prvý polčas a Alex Holub druhé dejstvo.