24.6.2018

Ruža odchádza na sústredenie do Česka

Od pondelka 25. júna 2018 čaká ružomberské A mužstvo sústredenie v Nymburku, ktoré bude trvať do stredy 4. júla a počas neho si Ruža zmeria sily so Spartou Praha, Pardubicami a Olomoucom. Pred odchodom na sústredenie sme sa rozprávali s hlavným trénerom ružomberského A mužstva Davidom Holoubkom.

Liptáci majú za sebou necelé dva týždne prípravy, počas ktorých zvíťazili nad klubom OŠK Breza 10:0, remizovali s Pohroním 3:3 a podľahli Baníku Ostrava 0:1. Ako hodnotí tréner úvod prípravy? Odohrali sme tri stretnutia. To prvé nepočítame, to bol benefičný zápas, potom sme remizovali s tímom z druhej ligy a prehrali s Baníkom Ostrava. Snažíme sa s chalanmi dobre spoznať, takže zatiaľ to hodnotíme pozitívne a teraz nás čaká sústredenie v Nymburku, kde sa stretneme so Spartou Praha, Pardubicami a Olomoucom. Bude to kvalitná previerka. Také zápasy nám odkrývajú naše slabiny a na nich chceme pracovať na tréningoch, aby sme boli pripravení na ligu,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

V doterajších súbojoch sa predstavili aj piati skúšaní hráči a z nich naďalej zostáva na skúške podbrezovský útočník Viktor Jedinák. Počas sústredenia sa k tímu pripoja ďalší skúšaní hráči, o ktorých vás budeme priebežne informovať. V príprave taktiež dostávajú priestor aj mládežníci z dorastu a juniorky. Chlapci z dorastu a z juniorky sú talentovaní. Majú na to, aby boli v kádri A mužstva. Niektorí musia ešte chvíľku počkať, hrať za Béčko a občas chodiť do tréningového procesu s A mužstvom. Teraz musíme zvážiť koho si necháme v kádri a koho dáme do Béčka s tým, že k nám bude chodiť trénovať. Na sústredenie s nami odchádzajú Rastislav Kružliak, Adam Brenkus, Matej Madleňák, Ivan Krajčírik, Marek Bobček a Matúš Kmeť. Po sústredení rozhodneme kto s nami zostane v kádri,“ ozrejmil David Holoubek.

Na sústredení si Ruža zmeria sily so Spartou Praha, Pardubicami a Sigmou Olomouc. David Holoubek strávil podstatnú časť svojej doterajšej kariéry v pražskej Sparte. Bude považovať prvý duel počas sústredenia, ktorý odohráme v stredu 27. júna 2018 o 11:00 za špecifický? Keďže je to v príprave, nebude špecifický, ale samozrejme sa teším. Všetkých tam poznám, teším sa na to, že sa uvidíme a tiež na dobré stretnutie. To isté aj tréner Jirka Jarošík,“ prezradil lodivod tímu spod Čebraťa.

Na sústredenie odchádzajú:

Matúš Macík, Ivan Krajčírik, Lukáš Urminský, Erik Daniel, Peter Gal Andrezly, Matej Kochan, Róbert Gešnábel, David Čapek, Matej Madleňák, Rastislav Kružliak, Dominik Kunca, Dalibor Takáč, Štefan Gerec, Matej Čurma, Kristi Qose, Tihomir Kostadinov, Ján Maslo, Šimon Kupec, Marek Bobček, Matúš Kmeť, Adam Brenkus, Viktor Jedinák

Program prípravných zápasov počas sústredenia:

27. 6. 2018 o 11:00 AC Sparta Praha – MFK Ružomberok
30. 6. 2018 o 11:00 FK Pardubice – MFK Ružomberok
3. 7. 2018 SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK