6.7.2018

Sústredenie nám ukázalo v čom musíme pridať

Po skončení sústredenia v Česku sme sa rozprávali s hlavným trénerom ružomberského A mužstva Davidom Holoubkom.

Počas uplynulých dní boli Liptáci na sústredení u našich západných susedov, kde odohrali tri prípravné stretnutia. So Spartou Praha aj Pardubicami remizovali zhodne 0:0 a Sigme Olomouc podľahli 1:2. Stretli sme sa s výbornými tímami z Českej republiky, ktoré hrajú v prvej štvorke ako je Olomouc alebo Sparta. S výsledkami samozrejme nemôžeme byť spokojní. Naopak však môžeme byť spokojní s tým, akým spôsobom sme proti nim hrali. Z tohto pohľadu to hodnotíme pozitívne, na druhej strane nám to ale ukazuje, že musíme pridať a ak chceme byť úspešní, musíme byť ešte lepší a vedieť porážať takéto tímy,“ povedal lodivod mužstva spod Čebraťa.

Remízu so Spartou Praha by bral pred zápasom asi každý. Už menej potešiteľný je fakt, že Ruža na sústredení len raz skórovala, keď Kristi Qose napol sieť Sigmy Olomouc. Fanúšikov preto najviac zaujíma prípadné posilnenie útoku. Myslím, že to je tu dlhodobý problém. Zháňame útočníkov, otázka znie, či niektorého z nich získame alebo bude hrať tá zostava, ktorá tuná bola doteraz. Samozrejme sú jednania, ale nevieme ako to dopadne,“ vyjadril sa David Holoubek.

V závere sústredenia sa k tímu pripojil 22-ročný útočník Ismar Tandir z Bosny a Hercegoviny. „Bol vo Frýdku-Místku v druhej lige, dal päť gólov v deviatich zápasoch, tak sme ho oslovili. Mali sme ho na troch-štyroch tréningoch, takže momentálne sa spoznávame a uvidíme časom, aká to bude pre nás posila,“ prezradil David Holoubek. Počas sústredenia boli skúšaní viacerí hráči a okrem spomínaného útočníka pri tíme naďalej zostávajú obrancovia Filip Twardzik a Yani Urdinov, brankár Jan Čtvrtečka, ako aj ofenzívny futbalista Viktor Jedinák, ktorý sa pripojil k mužstvu ešte pred sústredením.

Na Ružomberok čakajú v závere prípravy ešte dva súboje. V utorok 10. júla o 11:00 si zmeria sily s domácou Karvinou a v sobotu 14. júla o 18:00 v generálke na Fortuna ligu pod Čebraťom privíta Třinec. S akým cieľom pôjdu Liptáci do týchto zápasov? „Akýkoľvek tréner, akýkoľvek športovec, ide do zápasu s cieľom vyhrať. Takže naším cieľom je vyhrať,“ odhodlane skonštatoval šéf ružomberského realizačného tímu.

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK