22.7.2018

Erik Daniel: „Chceli sme doma vyhrať“

Ružomberok vstúpil do novej sezóny domácou bezgólovou remízou so Sereďou. Po stretnutí prítomní novinári vyspovedali Erika Daniela.

V tom, či Ruža získala bod alebo stratila dva, mal futbalista operujúci na pravom krídle jasno. „Jasné, že sme stratili body. Chceli sme doma vyhrať. Mali sme na to dosť príležitostí. Trápime sa v koncovke,“ skonštatoval ružomberský stredopoliar.

Liptáci väčšinu zápasu obliehali útočnú polovicu a vytvorili si aj niekoľko príležitostí na skórovanie, lenže ani raz nenapli sieť. Tandirovu hlavičku bravúrne vyrazil Pavol Penksa, Gal Andrezly s Erikom Danielom v sľubných pozíciách minuli bránu a striedajúci Rastislav Kružliak v závere poslal loptu spoza obrancov tesne vedľa bližšej žrde. „To si zhodnotíme. Nemáme sa za čo hanbiť, len ten gól nedáme,“ so sklamaním v hlase povedal Erik Daniel.

Ružomberok odštartoval svoju 22. sezónu v najvyššej súťaži v rade. Pre Sereď išlo o historickú premiéru, pri ktorej pozorne bránila, sústredila sa na protiútoky a po jednom z nich Jozef Menich namieril z uhla do žrde. „Toto sme očakávali, že budú v bloku a budú čakať akú chybu urobíme. Myslím, že šance ani nemali. Mali len jednu tyčku myslím si, že z ničoho, ale na to sa nehrá. Bohužiaľ stratili sme body,“ dodal futbalista obliekajúci dres s číslom 23.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK