19.9.2018

Aj tento rok sa pridávame k Európskemu týždňu športu

Európska klubová asociácia (ECA), ktorej členom je v exkluzívnej spoločnosti popredných európskych klubov aj MFK Ružomberok, podporuje kampaň Európsky týždeň športu.

V rámci Európskej únie má fyzická aktivita a trávenie voľného času rekreačným športovaním u väčšiny obyvateľstva klesajúcu tendenciu, čo sa nepriaznivo prejavuje na jeho zdravotnom stave. Z tohto dôvodu vznikla iniciatíva Európsky týždeň športu, ktorej zámerom je propagovať šport a fyzickú aktivitu medzi všetkými ľuďmi bez ohľadu na vek, spoločenské postavenie a fyzické predpoklady. Ako už napovedá názov kampane, každý rok je propagácii aktívneho životného štýlu venovaný jeden týždeň. V aktuálnom štvrtom ročníku sympatickej aktivity pôjde o dni od 23. do 30. septembra 2018.

K iniciatíve sa ako člen Európskej klubovej asociácie (ECA) propagujúcej Európsky týždeň športu znova pridáva aj náš klub. Chceme vyzvať všetkých ružomberských fanúšikov, starých, mladých, aktívne fandiacich, ako aj bežných divákov, k aktívnemu tráveniu voľného času, podporujúcemu zdravý životný štýl. Nie je potrebné dosiahnuť svetový rekord v behu, ani celé dni bez prestávky cvičiť. Stačí len netráviť voľné chvíle s rodinou alebo priateľmi pri televízore, počítači alebo ťukaním do mobilu, ale ísť spolu na prechádzku do prírody, previesť sa na bicykli a podobne. Samozrejme netýka sa to len tohto týždňa, ale celého roka. Zdravie máme len jedno, tak si ho chráňme!

Viac informácií o týždni športu nájdete TU!

PS: Pokiaľ budete chcieť svojím aktívnym životným štýlom motivovať ľudí na celom svete, môžete k verejne zdieľaným fotkám, prípadne videám na sociálnych sieťach Facebook a Twitter pridávať hashtag #BEACTIVE.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK