21.9.2018

Preview: Spoliehame sa na domáce prostredie a podporu fanúšikov!

V sobotu 22. septembra 2018 o 19:00 odohrá Ružomberok domáci zápas deviateho kola Fortuna ligy s Podbrezovou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Davidom Holoubkom.

Ruža v uplynulom kole remizovala v Zlatých Moravciach 1:1, keď Liptákov poslal v 55. minúte do vedenia Tihomir Kostadinov, no po dvanástich minútach vyrovnal Jakub Švec. V prvom polčase sme kontrolovali hru. Mali sme zápas pod kontrolou, ale hrali sme veľmi pomaly a vytvorili sme si len dve gólové príležitosti, ktoré sme nedali. Druhý polčas bol už z našej strany lepší, rýchlejší, ale bohužiaľ keď sme dali gól na 1:0, tak sme si nedokázali postrážiť výhru a pridať druhý gól. Súper chodil do rýchlych protiútokov a asi zaslúžene sme remizovali,“ zhodnotil tréner uplynulý duel.

Tak Ružomberok ako aj Podbrezová doteraz získali 13 bodov. Pre lepšie skóre je mužstvo spod Čebraťa na priebežnej štvrtej priečke. Tímu z Horehronia patrí piata pozícia a na šiestom mieste je ďalší tím s rovnakým počtom bodov – MŠK Žilina. Pohľad na tabuľku napovedá, že so Železiarmi pôjde o vyrovnané stretnutie. Tabuľkovo sme na tom rovnako. To znamená, že pôjde o vyrovnaného súpera. My sa ale spoliehame na domáce prostredie a na to, že fanúšikovia nás poženú k dobrému výsledku a dobrému výkonu. Chceme ten zápas zvládnuť a to stretnutie vyhrať,“ odhodlane konštatoval David Holoubek.

Často diskutovanou témou je zdravotný stav hráčov. Pozitívom z uplynulých dní bolo, že Dominik Kružliak už odohral polčas za juniorov, Matej Kochan hral po pohárovom súboji aj v Zlatých Moravciach a do ligového duelu ako striedajúci hráč zasiahol aj Kristi Qose, ktorého taktiež trápilo zranenie. Pre zdravotné problémy sa však museli tréneri v minulom kole zaobísť bez obrancov Yaniho Urdinova, Jána Masla a Mateja Čurmu. Aká je aktuálna situácia? Tento týždeň sme už trénovali v počte, ktorý je pre nás dobrý. Tým nemyslím početne ako číselne, ale vzhľadom k tým zraneným. Takže všetci hráči by mali byť pripravení až na Čurmu, ktorého stále trápi rameno. Sme radi, že doktori a lekársky tím dokázali hráčov pripraviť na sobotné stretnutie. Máme z čoho vyberať. Dúfam, že trafíme správnu zostavu a zápas a nám podarí zvládnuť,“ prezradil šéf ružomberského realizačného tímu.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK