30.10.2018

Aj naši hráči sa pričinili o postup slovenskej „sedemnástky“

Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov sa v dňoch od 25. do 30. októbra 2018 zúčastnila v Turecku prvej fázy kvalifikácie o postup na ME. Súčasťou výberu boli aj dvaja ružomberskí futbalisti Alexander Selecký a Adam Matoš.

Mladí Slováci mali výborný vstup do turnaja, keď sa v súboji so Severným Írskom rýchlo ujali vedenia. V desiatej minúte bolo stretnutie prerušené pre silnú búrku a dohrávalo sa až na druhý deň. Na výsledku sa však nič nezmenilo a futbalisti spod Tatier vyhrali 1:0. Do stretnutia zasiahol náš útočník Adam Matoš, keď prišiel do hry v 84. minúte.

V druhom súboji si Slovensko zmeralo sily so San Marínom, nad ktorým vyhralo 8:0. Na začiatku druhého polčasu prišli do hry obaja ružomberskí hráči Alexander Selecký a Adam Matoš, pričom druhý menovaný zaťažil súperove konto dvomi presnými zásahmi. Vzhľadom na vývoj v skupine mal náš reprezentačný výber istotu postupu do ďalšej fázy kvalifikácie.

Napriek istote postupu pristúpila slovenská „sedemnástka“ s plnou vážnosťou a zodpovednosťou aj k záverečnému duelu s domácim Tureckom, nad ktorým vyhrala 3:0. Adam Matoš prišiel do hry v 69. minúte. Futbalisti spod Tatier sa okrem postupu do druhej fázy kvalifikácie tešia aj z prvého miesta v kvalifikačnej skupine.