14.11.2018

Alexander Selecký a Tomáš Kubík boli pri výhre SR "17"

Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov odohrala v stredu 14. novembra 2018 v Poprade prípravný zápas s Maďarskom.

V úvodnej zostave nastúpil do stretnutia Alexander Selecký, ktorý hral do 74. minúty. Prvú veľkú šancu mali maďarskí futbalisti, keď po priamom kope opečiatkovali žrď. V 23. minúte otvoril skóre žilinský hráč Martin Gomola - 1:0. Za tohto stavu zastavila žrď ďalšiu strelu súpera. V 38. minúte náš hráč Alexander Selecký využil pošmyknutie protihráča, prihral do výbornej príležitosti Viktorovi Sabovi z Nitry a ten nemal problém zvýšiť na 2:0.

Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s viacerými zmenami a hostia s takmer kompletne vymenenou jedenástkou. Od úvodu druhého dejstva dostal na trávniku priestor aj druhý hráč tímu spod Čebraťa Tomáš Kubík. Slováci sa snažili zvýšiť svoj náskok. Vypracovali si viaceré šance a súpera raz podržala aj konštrukcia brány. V 89. minúte znížil Molnár na 1:2. V samom závere sa Tomáš Kubík šikovne dostal k zakončeniu, lenže jeho pokus zneškodnil brankár. Na výsledku sa už ale nič nezmenilo a slovenská „sedemnástka" si vo svojom poslednom vystúpení v tomto roku pripísala víťazstvo.

Slovensko “17“ - Maďarsko “17“ 2:1 (2:0)
Góly: 23. Gomola, 38. Sabo - 89. Molnár

Žltá karta: Dávid

Slovensko“17“: Chudík (46. Sokol) – Salvan, Uhľár, Piliar, SELECKÝ (74. Tučný) – Vyletel (46. Palacka), Novák, Gomola – Repa (66. Olejník), Sabo (46. KUBÍK), Buchel (46. Leitl)

Maďarsko “17“: Hegyi (46. Vaits) – Buna (46. Hosszu), Posztobányi, Csányi (46. Feledy), Horváth (46. Pereira), Kata (46. Kosznovszky), Zuigeber (46. László), Mester (46. Molnár), Dávid, Komáromi (46. M. Tóth), Szalay (46. B. Tóth)

Rozhodovali: Ziemba – Mihálik, Poracký (všetci Slovensko)