1.12.2018

Preview: Príďte nás povzbudiť v poslednom domácom zápase roka

V nedeľu 2. decembra 2018 o 14:00 odohrá Ružomberok domáci zápas sedemnásteho kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Davidom Holoubkom.

Liptáci sa v uplynulom kole predstavili v hlavnom meste, kde remizovali s aktuálnym lídrom najvyššej súťaže, Slovanom Bratislava, 1:1. Ako hodnotí duel lodivod tímu spod Čebraťa? Hodnotím ho pozitívne z hľadiska hry, z hľadiska výsledku a sme radi za ten bod. Je to plusový bod zvonku a ten sa vždy počíta,“ spomenul si tréner na zatiaľ posledné stretnutie.

Ruža sa so ziskom 24 bodov nachádza na štvrtej priečke, no rovnaký bodový zisk má aj piata Sereď a tretia Žilina si doteraz pripísala na svoje konto o deväť bodov viac. Ružomberok v predposlednom jesennom kole doma privíta Trnavu, ktorá sa s osemnástimi bodmi nachádza na šiestej priečke. Úradujúci majster podáva sympatické výkony v pohárovej Európe, kde vo štvrtkovom súboji skupinovej časti Európskej ligy remizoval na pôde Anderlechtu Brusel 0:0, na druhej strane však neistotu spôsobujú informácie o veľkých zmenách v štruktúrach Spartaka. Hráme doma, takže chceme uspieť. Predovšetkým sa sústredíme na seba. Samozrejme vnímame tú situáciu, ktorá sa odohrala v Trnave, ale to je ich záležitosť, nie naša. Nás to v podstate vôbec nemusí zaujímať,“ povedal David Holoubek.

Pre Ružomberok pôjde v nedeľu o posledný domáci zápas v tomto roku. Veríme, že sa aj napriek chladnému počasiu prídete rozlúčiť s jesennou časťou sezóny. Ja by som chcel pozvať fanúšikov na každý zápas, pretože myslím, že chlapci odohrávajú skvelé stretnutia. Myslím si, že zápasy sú pre divákov zaujímavé, že máme množstvo šancí, hráme veľmi aktívne a chlapci pracujú. Myslím si, že už toto by mala byť pozvánka pre fanúšikov, aby sem zavítali, aby si našli čas. Toto je veľké mesto a myslím si, že tento klub aj hráči, ktorí tu sú, by si zaslúžili väčšiu podporu a fandenie. Som veľmi rád, že sem fanúšikovia chodia, ale chcel by som pozvať tých, čo napríklad tak často nechodia. Takže aby sme zaplnili tribúny a aby chlapcom pomohli v tomto pre nás dôležitom stretnutí,“ pozýva na zápas šéf ružomberského realizačného tímu.

V uplynulom kole sa museli tréneri kvôli zraneniu zaobísť bez Erika Daniela. Aký je momentálny zdravotný stav nášho pravého krídla? Erik sa zranil minulý týždeň. Lekári, maséri a fyzioterapeuti robia všetko preto, aby bol pripravený na nedeľné stretnutie,“ povedal David Holoubek, ktorý by mal mať v nedeľu k dispozícii všetkých hráčov.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK