6.12.2018

Hodnotíme jesennú časť mládežníckych tímov

V posledných týždňoch postupne ukončili všetky mládežnícke výbery jesennú časť svojich súťaží. Preto znova nastal čas na vyhodnotenie polročnej práce so športovým riaditeľom mládeže Ladislavom Peckom.

Starší dorast mal za sebou veľmi peknú jar, po ktorej sa v I. LSD vyšplhal na striebornú pozíciu. Rovnako druhá priečka patrí tímu aj po jesennej časti, pričom až do posledných minút bojoval o titul jesenného majstra. V priamom súboji o priebežnú prvú pozíciu remizoval s domácim Trenčínom a stráca naň jediný bod. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že z 33 tohtoročných súťažných zápasov utrpel len štyri porážky. Devätnástka tak ako na jar naďalej pokračuje výbornými tímovými aj individuálnymi výkonmi. Sú tam chlapci, ktorí majú veľkú perspektívu dostať sa do ligového futbalu, čo nás teší. Dúfam, že keď to bude takto pokračovať, tak že budúca jar bude úspešnejšia ako tento rok a skončíme na prvom mieste,“ pochválil hráčov športový riaditeľ mládeže.


Starší dorast U19  Foto: Peter Graf

Mladší dorastenci U17 budú zimovať na piatej pozícii a pochváliť sa môžu najlepším strelcom I. LMD po jesennej časti, ktorým sa stal so sedemnástimi gólmi Adam Matoš. Ich o rok mladší kolegovia zo „šestnástky“ budú zimovať na druhom mieste s trojbodovou stratou na prvú Trnavu. Ja si myslím, že je to v poriadku. Niektorí hráči nám odišli. V sedemnástke mali zo začiatku trošku problémy so zostavou, ale nemôžeme byť asi vo všetkých kategóriách úplne hore. Sú to mladí chlapci, ktorí majú výkyvy, ale stále hovorím, že v každej kategórii máme výrazné osobnosti, pri ktorých je náš cieľ vychovávať ich a pracovať na nich tak, aby ich ľudia videli v A tíme,“ ozrejmil Ladislav Pecko.


Mladší dorast U17  Foto: Ivan Kohút

Starší žiaci U15 a U14 ukončili pôsobenie v I. LSŽ – stred na druhom mieste za Žilinou a na jar ich čaká pôsobenie v nadstavbe I. LSŽ – stred + východ. So Žilinou stále bojujeme. Verím tomu, že cez zimu popracujeme. Trošku sa zmení systém. Budeme mať možnosť ešte hrať dvakrát proti Žiline a ostatným mužstvám. Náš cieľ je prebojovať sa na Majstrovstvá Slovenska a keď budú chlapci takto pracovať, možno sa im to podarí. Žilina je iná tým, že skupuje hráčov z celého Slovenska a už do „pätnástky“ driluje. Neviem či je to až taká správna cesta pre nás. Ja som rád, že hrajú chlapci, ktorí vyrastajú tu v Ružomberku a doplníme ich len pár takými, ktorými sa to oplatí,“ povedal niekdajší reprezentant Slovenska aj Česko-Slovenska.


Starší žiaci U15

Mladší žiaci U13 a U12 podávali v jeseni výborné výkony a zimovať budú v I. LMŽ na zaslúženom prvom mieste. „Trinástka“ v jeseni nebodovala iba raz a „dvanástka“ vyhrala všetkých jedenásť jesenných súťažných duelov a nastrieľala v nich dokopy až 222 gólov. Už je to asi tretí rok, čo ideme tou cestou a začína to prípravkou, že už od „sedmičky“ máme čoraz viac detí. Máme vyplnené kádre, chodia do školy na Základnú školu Klačno. Všetci sú už viac-menej pokope a odzrkadľuje sa to už v tej „dvanástke“, kde podávajú dobré výkony. Sú väčšinou pokope, majú športovú prípravu. Sú to naši chlapci z Ružomberka a blízkeho okolia, ktorí keď budú takto pracovať, budú mať aj srdce pre Ružomberok. Verím, že práve z nich vychováme pravých ružomberských ligových futbalistov,“ vysvetlil funkcionár klubu spod Čebraťa.


Mladší žiaci U12

Aj počas jesene usilovne pracovali viacerí mládežnícki tréneri s našimi najmladšími nádejami. Klub má momentálne päť družstiev prípraviek – U7, U8, U9, U10 a U11. Ako hovorím, kategórie máme vykryté plným počtom hráčov, dopĺňame ich. Nabehli sme aj na spoluprácu so Slovenským futbalovým zväzom so škôlkami. Máme štyri škôlky, kde naši profesionálni tréneri pracujú, sledujú tých hráčov a tiež ich takýmto spôsobom motivujú, aby sa prihlásili do MFK a základňa bude väčšia, čo je hlavný cieľ futbalu pri týchto detičkách,“ skonštatoval Ladislav Pecko.


Najstaršia prípravka U11

V spolupráci s Ľubochňou pôsobia v centre dolného Liptova aj tri ženské výbery – žiačky WU15, dorastenky WU19 a ženy. Dievčatá hrajú futbal s radosťou. Hrajú preto, že ich to baví a tam vôbec nejde o výsledky. Sme radi, že sme dokázali naplniť počty. Do budúcna je náš cieľ, aby sme už do žiackych kategórií prilákali viac dievčat. Je taký trend. Vytvárame také podmienky, aby sme ich prilákali, lebo Ružomberok nikdy nebol nejaká bašta ženského futbalu, ale pracujeme aj na tom tak, aby mali dievčatá možnosť hrať,“ dodal športový riaditeľ mládeže.


Tím MFK Ružomberok - Ľubochňa  Foto: Futbalistky MFK Ružomberok

Titulná foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK