14.12.2018

David Holoubek: „Každý hráč je veľmi dôležitý“

Počas víkendu sa skončila jesenná časť Fortuna ligy, preto sme sa za ňou spätne pozreli s trénerom Davidom Holoubkom.

Naši hráči si v lige počas jesene pripísali na svoje konto sedem víťazstiev, rovnaký počet remíz a štyri prehry. S 28 bodmi a aktívnym skóre 29:20 budú zimovať na štvrtej priečke, pričom na tretiu Žilinu strácajú šesť bodov a pred piatou Sereďou majú trojbodový náskok. V Slovnaft Cupe po bezproblémovom postupe cez Stropkov a Gerlachov, vystavila Ružomberku stopku Skalica.

Ako hodnotí jesennú časť lodivod tímu spod Čebraťa? Jeseň hodnotím z dvoch hľadísk. Z hľadiska výkonu tímu a z hľadiska bodov a postavenia v tabuľke. Myslím, že výkony a predvedená hra bola celkom slušná aj keď sa niekedy nestretla s výsledkom, čo nás mrzí. Je potrebné sa z toho poučiť a neustále na tom pracovať. Druhá vec je umiestnenie v tabuľke, kde sme štvrtí za tromi silnými tímami, ktorými myslím, že Slovan, Dunajská Streda aj Žilina sú. Teraz sa chceme dobre pripraviť na jarnú časť a ešte zamiešať s poradím,“ skonštatoval tréner.

Ruža odohrala v jesennej časti osemnásť ligových duelov. Ktoré meranie síl sa najviac pozdávalo šéfovi realizačného tímu a naopak, kedy bol najmenej spokojný? Ktorý sa mi páčil? Bolo ich viac. Povedal by som, že doma s Trenčínom a Trnavou. Tie domáce stretnutia boli celkom pohľadné aj sme vyhrali. Utkveli nám v pamäti a som za ne rád. Najhorší zápas bol asi v Seredi. To si myslím, že pre mňa ako pre trénera bolo najhoršie stretnutie,“ spomenul si David Holoubek na jesenné súboje.

Futbal je kolektívny šport, čo si náš tréner plne uvedomuje a tak nechcel po jesennej časti chváliť konkrétnych jednotlivcov. Nerád by som niekoho menoval. Máme tímové chápanie hry a každý hráč je veľmi dôležitý. Či je to hráč, ktorý je na lavičke alebo sa ani nedostane do nominácie, tak je v tom prostredí, v kabíne veľmi dôležitý. Keď je atmosféra v kabíne pozitívna, prenáša sa to aj do hry. Takže skutočne nerád by som niekoho menoval. Všetci hráči, ktorí trénujú a ktorí sú v kabíne sú prínosom a som za nich rád,“ vyzdvihol hlavný lodivod prácu svojich zverencov.

Počas jesene nám robili veľkú radosť naši juniori, zimujúci v 3. lige Stred na prvom mieste a starší dorast. Ten sa po jeseni umiestnil v I. LSD na druhej pozícii, len jediný bod za prvým Trenčínom. Dostanú na jar šancu hráči z týchto družstiev aj v seniorskom tíme? V tejto chvíli nechceme do toho veľmi zasahovať, pretože tie tímy sú úspešné a je to pre klub len dobre. Do prípravy by sme si určite chceli jedného, dvoch zobrať, aby sa pozreli ako vyzerá príprava v ligovom tíme. Myslím, že to bude prospešné aj do ich ďalšej sezóny v doraste. Takže určite nejakí hráči v príprave dostanú priestor,“ prezradil David Holoubek.

V čom sa bude musieť tím skvalitniť cez zimu a počas jarnej časti? Zlepšiť by sme sa mali hlavne v ofenzívnej časti hry. Potrebujeme, aby sme premieňali gólové príležitosti, ktoré si neustále vytvárame, a aj aby sme lepšie zvládali vonkajšie zápasy. Celkovo skvalitniť našu hru. Teraz to už bude ďalšia nadstavba našej hry. Musíme zlepšiť ofenzívu aj ešte lepšie brániť. Hru budeme upgradovať a posúvať ďalej,“ povedal hlavný tréner A mužstva.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK