21.12.2018

Ako bude prežívať sviatky Matúš Kmeť?

Už o chvíľu nás čakajú vianočné sviatky a posledné dni pred nimi si už tradične spestríme rozhovormi s hráčmi a členmi realizačného tímu nášho A mužstva. Ako prvého sme vyspovedali mladého stredopoliara Matúša Kmeťa.

Osemnásťročný futbalista má za sebou zaujímavý rok. Sympaticky si počínal v reprezentačných výberoch do osemnásť a devätnásť rokov, kde navyše zaznamenal niekoľko presných zásahov. Taktiež sa darilo „jeho“ kategórii U19, ktorá jar aj jeseň ukončila na striebornej priečke a počas jesene si pripísal prvé štyri štarty vo Fortuna lige. Tento rok by som asi mohol hodnotiť úspešne. Celkom sa mi darilo a podarilo sa mi nastrieľať aj dosť gólov. Nazbieral som ligové štarty. Rok skončil najkrajšie ako sa dalo, pretože som nastúpil v poslednom kole od začiatku a pripísal som si 89 minút za Áčko. Radosť zo základu by bola o dosť väčšia, keby sme ten zápas vyhrali. V „devätnástke“ sme na jar ukončili sezónu 2017/18 na druhom mieste a na jeseň 2018/19 sme nadviazali na jar a zimujeme na druhom mieste, kde strácame jeden bod na prvého. V reprezentácii sme v U18 vyhrali Slovakia Cup. S „devätnástkou“ sme bohužiaľ nepostúpili na Elite round, kde nám postup ušiel o skóre. No potom sme ukázali, že sme dobrý tím výhrou nad Talianskom. V Áčku zimujeme na štvrtom mieste a tam by som si chcel v novom roku pripísať čo najviac štartov. Čiže treba pracovať stále viac a viac,“ obzrel sa za končiacim sa rokom náš hráč.

Perspektívny stredopoliar bude tráviť sviatky s rodinou doma v Ludrovej. Aké tradície dodržuje na Štedrý deň? „Samozrejme až do večere nič nejeme. Pred večerou a aj po nej sa pomodlíme. Do večere zvyknem robiť banán v piškótach - „pusinky“ a počúvame vianočné koledy,“ priblížil Matúš Kmeť a prezradil aj to, z čoho bude pozostávať jeho štedrovečerná večera. Začíname vždy oblátkou s medom. Potom hubová polievka - „Gribovica“. Na stole nesmie chýbať kapor a zemiakový šalát. Večeru zakončíme zákuskami.“

Pri spovedaných futbalistoch nás vždy zaujímajú aj ich typy na televízny program počas sviatočných dní. Televízor moc nepozerám, ale cez Vianoce si vždy rád pozriem Rysavú jalovicu, Pacha hybského zbojníka a S tebou mně baví svět,“ povedal mládežnícky slovenský reprezentant.

Ktorý z doterajších vianočných darčekov urobil nášmu hráčovi najväčšiu radosť? Každý Vianočný darček ma vždy veľmi poteší, ale nie je to o darčekoch. Hlavné je, že sme spolu ako rodina,“ vysvetlil Matúš Kmeť, pričom na záver zaželal fanúšikom nasledovné: Prajem všetkým šťastne prežité Vianoce v kruhu rodiny a šťastný nový rok plný zdravia a radosti z úspechov ružomberského futbalu.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK