23.12.2018

David Holoubek nedostal svoje najväčšie darčeky na Vianoce

Už zajtra sú Vianoce a tak tu máme posledný predvianočný rozhovor, v ktorom sme vyspovedali nášho trénera Davida Holoubka.

Kde bude prežívať najkrajšie sviatky v roku lodivod tímu spod Čebraťa? Vianoce budem tráviť na Vysočine v Humpolci, respektíve v Jiřiciach, kde máme rodičov a dedkov a babičky, takže v takom širšom rodinnom kruhu. Už sa na to moc tešíme a teším sa na to, že si oddýchnem na tých pár dní. Potom začína znova sezóna. Takže sa musíme dobre pripraviť, načerpať sily a vrhnúť sa do ďalších jarných bojov,“ prezradil šéf ružomberského realizačného tímu.

Z čoho bude pozostávať štedrovečerná večera? U nás je večera štandardná – zemiakový šalát a kapor, takže taká tá tradičná štedrovečerná večera,“ povedal David Holoubek a prezradil aj to, aké tradície doma dodržiavajú: Máme pôst, aby sme večer videli zlaté prasiatko, ale nie vždy sa to podarí dodržať a splniť, ale je to jedna z tých zásadných tradícií. Skôr je to o tom byť viac doma s rodinou, priateľmi, kamarátmi. Škoda, že je málo snehu a nie je taká atmosféra ako bývala skôr, keď som bol menší a mladší.“

Náš tréner si plánuje aspoň na pár dní oddýchnuť od futbalu, čo potvrdil aj pri otázke aké programy bude sledovať keď si sadne pred televíznu obrazovku. Zásadne len rozprávky od rána do večera. To je najväčší relax za tie štyri dni keď sú sviatky, takže len rozprávky,“ povedal ružomberský kormidelník a nemal problém vybrať rozprávku, na ktorú sa najviac teší: Najobľúbenejšia? Honza málem králem, to je podľa mňa výborná rozprávka.“

Niekdajší tréner Sparty Praha a Liberca sa poteší z každého darčeka, tie najväčšie však nedostal na Vianoce. Darčeky sme si dali s manželkou a to sú naše dve deti. To sú najväčšie darčeky, aké som kedy mal, ktoré som kedy dostal aj keď to nebolo v decembri. Vždy ma poteší akýkoľvek darček, ale s postupom času a vekom, skôr som radšej, keď Ježiško prinesie deťom pekné darčeky a majú z toho dobrý pocit,“ skonštatoval David Holoubek.

Šéf realizačného tímu nezabudol ani na ružomberských fanúšikov. Chcel by som sa im poďakovať za podporu. Za to, že na nás chodili a že nám fandia. Chcel by som im za nás, za trénerov a za tím sľúbiť, že do žiadneho zápasu nepôjdeme s tým, že chceme prehrať, ale naopak chceme vždy zvíťaziť a robíme preto maximum aj keď sa to občas nepodarí. Chcel by som im popriať veľa šťastia a zdravia do nového roku. Poprosiť ich, nech sú všetci pozitívne naladení, premýšľajú len v dobrom, nech sú zdraví a nech sa na nás prídu na jar pozrieť a podporiť nás. My tú podporu potrebujeme, veľmi si ju ceníme a sme za ňu veľmi radi a aj za tých ľudí, ktorí chodia. Tých, ktorí nechodia alebo chodia občas, aby chodili častejšie. Každý divák nám dodáva pozitívnu energiu. Ak sú chlapci podporovaní od začiatku stretnutia, veľmi to pomáha. Cítiť hľadisko a toto by sme chceli, aby chodilo ešte viac ľudí a aby nám pomáhali. Ešte by som sa chcel poďakovať fanklubu Concordia, pretože to sú skvelí chalani. Som rád, že ich máme, že chodia aj na niektoré vonkajšie zápasy a že chlapcom dávajú podporu z hľadiska, za to som im veľmi vďačný,“ pochválil fanklub 38-ročný tréner.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK