26.1.2019

Starší žiaci obhájili prvenstvo v Halovej sezóne mládeže!

Starší žiaci U15 v dňoch 25. a 26. januára 2019 reprezentovali náš klub vo finále Halovej sezóny mládeže 2018/19 v Púchove.

Náš najstarší žiacky výber si vybojoval finálovú účasť v predchádzajúcich dvoch kolách, keď uspel v konkurencii Zvolena, Futbalovej školy M. Hamšíka, Liptovského Mikuláša, Banskej Bystrice a Žiliny. Vo finále Halovej sezóny mládeže si tak ako najúspešnejší tím stredného Slovenska a obhajca prvenstva z predchádzajúceho ročníka zmeral sily s Prešovom, Trnavou a Trenčínom.

Úvodný zápas nevyšiel ružomberskému výberu podľa predstáv, keď tesne podľahol Prešovu. Následne však zvíťazil nad Trenčínom, Trnavou, zvládol aj odvetný duel s Prešovom a tak sa po prvom hracom dni nachádzal na priebežnom prvom mieste.

Aj v druhý deň však prvý súboj nedopadol podľa predstáv a po prehre s Trenčínom 2:3 bol znova vo výhodnejšej pozícii Prešov. Ružomberok na prvé miesto potreboval zvíťaziť nad Trnavou a zároveň veriť vo výhru Trenčína nad Prešovom. Ruža v súboji so Spartakom Trnava vyhrala 5:2 a nasledoval veľmi dramatický duel medzi Trenčínom a Prešovom, v ktorom klub z východu Slovenska viedol už o dva góly a kráčal za celkovým prvenstvom. Po neuveriteľnej dráme však futbalisti spod hradu Matúša Čáka vyhrali 4:3 a vďaka lepšiemu vzájomnému súboju s Prešovom sa z prvenstva v HSM SFZ 2018/19 teší Ružomberok.

Okrem trofejí za prvé miesto si naši hráči vezú domov aj jedno individuálne ocenenie, keďže Matúš Matej sa spolu s Trnavčanom Alexom Ferenčíkom stal so šiestimi gólmi najlepším strelcom finálového turnaja. Ružomberskému výberu gratulujeme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu klubu v silnej konkurencii!

Zápasy našej U15:

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:0
MFK Ružomberok – AS Trenčín 6:5
FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:5
MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 3:1
AS Trenčín – MFK Ružomberok 3:2
MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 5:2

Konečné poradie: 
1. MFK Ružomberok 12 bodov
2. 1. FC Tatran Prešov 12 bodov
3. FC Spartak Trnava 6 bodov
4. AS Trenčín 6 bodov

ZDIEĽAJ ČLÁNOK