28.1.2019

Naši hráči boli pri úspešnom ťažení SR “17“

Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov sa v dňoch od 20. do 28. januára 2019 zúčastnila medzinárodného turnaja Development Cup v Minsku. Reprezentačný dres si obliekli aj traja naši hráči – obranca Alexander Selecký a útočníci Adam Matoš a Tomáš Kubík.

Mladí Slováci vstúpili do kvalifikačného turnaja zápasom s Litvou, nad ktorou vyhrali 2:0, pričom skóre stretnutia uzavrel v závere prvého polčasu Adam Matoš. Ako druhý súper v poradí sa futbalistom spod Tatier postavila do cesty Ukrajina. Aj v tomto súboji sa Slovensko tešilo z výhry 2:0. Po dvoch víťazstvách prišiel na rad súboj o definitívne prvé miesto v skupine C s Bulharskom. Ani teraz nenechali naši reprezentanti nič na náhodu a zvíťazili 4:0. Na výhre sa gólmi podieľali aj Tomáš Kubík a Adam Matoš.

Prvé miesto v základnej skupine znamenalo postup do semifinále, v ktorom si Slováci zmerali sily s rovesníkmi z Izraela. Duel sa skončil bezgólovou remízou. Na rad preto prišiel jedenástkový rozstrel a v ňom Slovensko prehralo 4:5. Do penaltovej lotérie zasiahol aj Adam Matoš. Ružomberský útočník premenil pokutový kop.

V súboji o tretie miesto hrali futbalisti spod Tatier proti Gruzínsku a vyhrali gólmi z druhého dejstva 2:0. Mladí reprezentanti si z turnaja odnášajú bronz. Vyzdvihnúť tiež môžeme skutočnosť, že v riadnej hracej dobe neprehrali ani jeden duel a ani raz neinkasovali. Našim hráčom ďakujeme za príkladné reprezentovanie klubu na medzinárodnej úrovni.

Prvý zápas:

Slovensko “17“ - Litva “17“ 2:0 (2:0)
Góly:
2. Mojžiš, 40.+ MATOŠ
Alexander Selecký odohral celý zápas. Tomáš Kubík hral do 63. a Adam Matoš do 68. minúty.

Druhý zápas:

Ukrajina “17“ - Slovensko “17“ 0:2 (0:2)
Góly: 14. Gomola, 19. Sabo

Adam Matoš a Tomáš Kubík hrali od 60. minúty.

Tretí zápas:

Bulharsko “17“ - Slovensko “17“ 0:4 (0:4)
Góly:
15. Mojžiš, 28. KUBÍK, 29. Hornyák, 37. MATOŠ (z 11m)

Alexander Selecký a Adam Matoš odohrali celý zápas. Tomáš Kubík hral do 75. minúty.