4.2.2019

Aj Alexander Selecký a Adam Matoš pôjdu do Španielska

Okrem slovenskej „osemnástky“, ktorá odchádza na turnaj v La Mange, zavíta do Španielska aj futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov. Mladí reprezentanti si počas tréningového kempu v polovici februára zmerajú sily s Belgickom a Poľskom.

Tím SR “17“ sa len nedávno vrátil z Bieloruska, kde futbalisti spod Tatier podávali výborné výkony na turnaji Development Cup a obsadili bronzovú pozíciu. Mužstvo pripravujúce sa na druhú fázu kvalifikácie o postup na ME nezaháľa a už čoskoro cestuje na tréningový kemp do Španielska. V nominácii trénera Mareka Bažíka sa nachádzajú aj dvaja naši hráči – obranca Alexander Selecký a útočník Adam Matoš. Medzi náhradníkmi sa nachádzajú Adrián Sivoň a Tomáš Kubík.

Zápasy SR “17“:

13. 2. 2019 o 15:30 Belgicko “17“ - Slovensko “17“ (Marbella)
16. 2. 2019 o 15:30 Slovensko “17“ - Poľsko “17“ (Marbella)

Nominovaní:

Brankári: Ľubomír Belko (MŠK Žilina), Jakub Surovčík (Slavia Praha)

Obrancovia: Marián Tandara (MŠK Žilina), Patrik Leitner (MŠK Žilina), Simon Vlasák (FC Nitra), Richard Piliar (FC DAC 1904 Dunajská Streda), ALEXANDER SELECKÝ (MFK RUŽOMBEROK), Dominik Javorček (MŠK Žilina), Matúš Capko (MŠK Žilina)

Stredopoliari: Marcel Novák (MŠK Žilina), Gabriel Hornyák (ŠK Slovan Bratislava), Martin Gomola (MŠK Žilina), Adrián Mojžiš (MŠK Žilina), Adrián Kaprálik (MŠK Žilina), Filip Szetei (ŠK Slovan Bratislava), Tomáš Suslov (FC Groningen), Patrik Majkút (AS Trenčín), Sebastián Nebyla (West Ham United)

Útočníci: ADAM MATOŠ (MFK RUŽOMBEROK), Matúš Repa (Atalanta BC)

Náhradníci:

Brankári: Branislav Chudík (ŠK Slovan Bratislava), Tomáš Frühwald (FC Nitra)

Obrancovia: Thomas Salvan (Chievo Verona), ADRIÁN SIVOŇ (MFK RUŽOMBEROK), Šimon Gábriš (1. FC Slovácko)

Stredopoliari: Adam Palacka (ŠK Slovan Bratislava), Dominik Veselovský (FC DAC 1904 Dunajská Streda), TOMÁŠ KUBÍK (MFK RUŽOMBEROK), Mathias Leitl (Slavia Praha), Tomáš Rigo (Slavia Praha), Sebastián Prášek (MŠK Žilina), Martin Vyletel (FK Senica)

Útočníci: Matej Rosenberger (ŠK Slovan Bratislava), Viktor Sabo (FC Nitra)

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Marek Bažík
Asistent trénera: Pavol Mlynár
Tréner brankárov: Tomáš Čechovič
Kondičný tréner: Igor Bakaľár
Technický vedúci: Róbert Tomaschek
Lekár: Jozef Mada
Masér: Marián Mareš
Hlavný vedúci: Karol Belaník

Zdroj, foto: futbalsfz.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK