11.2.2019

V nedeľu si pripomenieme Dušana Vierika

V nedeľu 17. februára 2019 sa v telocvični ZŠ Klačno bude konať Memoriál Dušana Vierika.

Naša najstaršia prípravka U11, rozdelená do dvoch tímov, si zmeria sily s výbermi do trinásť rokov z okolitých obcí – Lúčok, Ľubochne, Bešeňovej a spojeným družstvom Ludrovej a Liptovskej Štiavnice. Hrací čas jedného zápasu je 17 minút, pričom každý tím má naraz v hre štyroch hráčov + brankára.

Kto bol Dušan Vierik?

Dušan Vierik sa narodil 19. júla 1947. Od svojich futbalových začiatkov bol dôrazný, spoľahlivý obranca a veľký bojovník. Ako hráč celú svoju futbalovú kariéru, s výnimkou dvoch rokov základnej vojenskej služby, spojil s Ružomberkom. Práve v období počas vojenčiny, dostal niekoľko ponúk do iných, možno kvalitnejších klubov, ale tu sa ukázali aj jeho charakterové vlastnosti, keď túžba po domove bola zakaždým silnejšia než ponúknutá lukratívnejšia zmluva. Po návrate v roku 1968 dostal šancu ukázať sa v prvom celku mužov a už ju z rúk nepustil. Na ihrisku, podobne ako aj v živote bol svedomitý, často tvrdý ako žula, no k zbytočným faulom sa nikdy neuchyľoval. Vždy dokázal správne čítať hru a pružne reagovať na vývoj zápasu. Prezývka Kosa mu však pasovala.

Na obrancu dával pomerne veľa gólov, v 256 súťažných zápasoch ich zaznamenal 21. S aktívnou činnosťou pre pretrvávajúce problémy s kolenom v roku 1980 skončil a vydal sa na trénerskú dráhu. Začínal v ružomberskom doraste, potom ako asistent vytvoril spolu s Jánom Hasprom st. priam nerozlučiteľný trénerský tandem pri A tíme dospelých, ktorý viedli s niekoľkými prestávkami dlhé roky. Určité obdobie pôsobil pri kormidle seniorskej rezervy a krátko aj vo Svätom Kríži, resp. Liskovej. Vážnejšie zdravotné problémy boli nakoniec aj dôvodom, že sa začal viac venovať mládeži, pričom za posledné roky svojho života prispel k výchove nespočetného množstva nádejných futbalistov. Tiež v poslednom období pôsobil ako externý vedúci futbalových krúžkov pri Centre voľného času Elán. Výborný obranca a neskôr tréner, nás navždy opustil 26. februára 2011.

Program našej U11:

8:00 MFK Ružomberok I – MFK Ružomberok II
9:00 MFK Ružomberok I – ŠK Lúčky
9:40 OŠK Bešeňová – MFK Ružomberok II
10:00 TJ Havran Ľubochňa – MFK Ružomberok I
10:40 ŠK Lúčky - MFK Ružomberok II
11:00 MFK Ružomberok I – OŠK Bešeňová
11:20 MFK Ružomberok II – OŠK Ludrová/Liptovská Štiavnica
12:00 OŠK Ludrová/Liptovská Štiavnica – MFK Ružomberok I
12:40 TJ Havran Ľubochňa – MFK Ružomberok II

ZDIEĽAJ ČLÁNOK