16.3.2019

Preview: V nedeľu vstúpime do nadstavbovej časti

V nedeľu 17. marca 2019 o 15:00 odohrá Ružomberok zápas prvého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy na pôde domácej Dunajskej Stredy. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Davidom Holoubkom.

Ruža uzavrela základnú časť sezóny bezgólovou remízou v Nitre. Mužstvo spod Čebraťa v doterajšom priebehu aktuálneho ročníka získalo 36 bodov a patrí mu priebežná štvrtá pozícia. Na tretiu Dunajskú Stredu aj druhú Žilinu stráca osem bodov a pred piatymi Michalovcami má štvorbodový náskok. Ako hodnotí tréner účinkovanie svojich zverencov v základnej časti sezóny? Skončili sme na štvrtom mieste, dostali sme sa do skupiny o titul. Takže hodnotím to pozitívne. Samozrejme keby sme získali ešte viac bodov a boli by sme napríklad tretí, bolo by to ešte lepšie. Nehodnotím to euforicky, no na druhej strane ani kriticky, ale normálne,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Liptáci vstúpia do bojov v nadstavbovej skupine o titul duelom na Žitnom ostrove, v ktorom si zmerajú sily s domácou Dunajskou Stredou. Ružomberok v dvoch vzájomných súbojoch v základnej časti s týmto súperom remizoval na jeho pôde 2:2 a na svojom trávniku mu podľahol 0:1. Je to ťažký súper. Myslím si, že určite je favorit tohto stretnutia, ale my sa budeme snažiť prekvapiť a uhrať dobrý výsledok,“ povedal David Holoubek, ktorému budú v nedeľu chýbať zranení hráči Matej Kochan a Filip Twardzik a kvôli trestu na jedno stretnutie za červenú kartu aj Yani Urdinov.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK