18.3.2019

Katolícka univerzita otvára odbor učiteľstvo telesnej výchovy

Pedagogická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku otvára od budúceho akademického roka odbor učiteľstvo telesnej výchovy ako aj učiteľstvo telesnej výchovy v kombinácii s inými predmetmi.

Nový odbor nám predstavil dekan pedagogickej fakulty PaedDr. Peter Krška, PhD. „Je to učiteľstvo telesnej výchovy, čiže absolventi budú učiteľmi telesnej výchovy. Ide o bakalársky študijný program, štúdium telesnej výchovy v kombinácii. Záujemca si môže vybrať zo všetkých študijných predmetov, ktoré sú v ponuke na pedagogickej a filozofickej fakulte. Čiže je tam naozaj všetko, na čo si človek spomenie. Pre tých, ktorí chcú len čisto telesnú výchovu, tak je tu jednoodborové štúdium telesnej výchovy,“ priblížil odbor Peter Krška.

Univerzita sa dlhodobo snažila o akreditovanie tohto odboru, ktorý môže pomôcť rozvoju športu v našom meste. Táto myšlienka je už stará. Pokúšali sme sa akreditovať tento študijný odbor už od roku 2012, pretože či už v basketbale, futbale, stolnom tenise a iných športoch, ktoré sú v Ružomberku, nám v dorasteneckom veku osemnásťroční odchádzali z mesta a to čo sa dlhodobo budovalo padalo práve na tom, že tí čo chceli študovať telesnú výchovu, odchádzali z mesta preč. Ružomberok má športovú históriu a nielen vo futbale a basketbale, ale aj v iných športoch. Tým, že si začneme vychovávať telovýchovných pedagógov, teda učiteľov telesnej výchovy, tak zachováme aj športy, ktoré zanikli alebo sú v úvodzovkách v červenej knihe,“ vysvetlil dekan pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity.

Pedagogická fakulta plánuje prijať tridsať uchádzačov na jednoodborové štúdium telesnej výchovy a tridsať uchádzačov na štúdium telesnej výchovy v kombinácii. Prihlášky je potrebné podať do konca marca, po vypísaní následného druhého kola do konca mája a uchádzač bude musieť absolvovať talentové skúšky, pozostávajúce z behu na päťdesiat metrov, dvanásťminútového behu, päťdesiatmetrového plávania a z gymnastickej zostavy. V prípade seriózneho záujmu o štúdium, kontaktujte študijné oddelenie. Kontaktné údaje nájdete TU.

Foto: Yurkovic Design (Katolícka univerzita)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK