22.3.2019

Matúš Kmeť zasiahol do víťazného zápasu SR “21“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov odohrala v piatok 22. marca 2019 prvý z dvoch plánovaných prípravných duelov, keď si v Žiline zmerala sily s rovesníkmi z Grécka.

Futbalisti spod Tatier mali výborný vstup do stretnutia, keď už v 2. minúte peknou strelou otvoril skóre Peter Pokorný a po šiestich minútach Peter Kolesár šikovne upratal loptu do siete – 2:0. V 12. minúte sa však prihlásili o slovo aj hostia a Kampetsis znížil na 2:1. O šesť minút neskôr sa presadil Róbert Boženík a prinavrátil Slovensku dvojgólový náskok – 3:1. V divokom úvodnom dejstve to však ešte stále nebolo všetko a v 29. minúte hlavou zaznamenal svoj druhý presný zásah v stretnutí Kampetsis – 3:2.

Na začiatku druhého polčasu sa slovenská „dvadsaťjednotka“ dostala do viacerých nádejných situácií, no ani jedna nebola gólovo zúročená a tak prišiel minútu po hodine hry trest z kopačky Limniosa, ktorý z uhla vyrovnal na 3:3. Ihneď po inkasovanom góle nastúpil do hry náš futbalista Matúš Kmeť. Ružomberský stredopoliar po šiestich minútach na trávniku našiel centrom Martina Adamca, ktorý predviedol pekné nožničky, ale súperov gólman s nimi nemal väčší problém. O osude stretnutia rozhodla situácia z 88. minúty, kedy Martin Adamec zahrával priamy kop. Lopta si našla cestu k zadnej žrdi, odkiaľ ju dokopol do brány Matej Oravec a Slovensko zvíťazilo nad Gréckom 4:3.

Ďalší nominovaný ružomberský stredopoliar Adam Brenkus nezasiahol do stretnutia a v realizačnom tíme zastupoval klub spod Čebraťa lekár František Rigo. Počas reprezentačnej prestávky má výber SR “21“ v pláne odohrať ešte jedno stretnutie, keď si v utorok 26. marca 2019 o 17:00 v Dunajskej Strede zmeria sily s nórskym tímom do dvadsať rokov.

Slovensko “21“ - Grécko “21“ 4:3 (3:2)
Góly: 2. Pokorný, 8. Kolesár, 18. Boženík, 88. Oravec - 12., 29. Kampetsis, 61. Limnios

Žlté karty: Boženík, Sluka, Herc - Evangelou, Natsos

Slovensko “21“: Vantruba - Majdan, Šulek (72. Špyrka), Oravec, Sluka (83. Vojtko) - Pokorný (72. Vaško) - Herc, Kolesár (46. Adamec) - Tupta (83. Švec), Boženík (62. Strelec), Tomič (62. KMEŤ)

Grécko“21“: Siampanis - Oues (69. Apostolakis), Evangelou (46. Douvikas), Nikolaou, Katranis (69. Giannoutsos) - Natsos, Milogevits (46. Dimitriou) - Vrousai, Iatroudis (46. Tsingaras), Limnios (80. Rossi) - Kampetsis (80. Oikonomidis)

Rozhodovali: Frankowski (Poľsko) - Poláček, Hrmo (obaja Slovensko)

Diváci: 1 236

Zdroj: futbalsfz.sk