12.4.2019

Projekt Dajme spolu gól v Materskej škole Riadok

V rámci projektu Dajme spolu gól, naši mládežnícki tréneri navštevujú v aktuálnej sezóne štyri škôlky v Ružomberku, kde s deťmi trénujú a rozvíjajú ich pohybové schopnosti. Vo štvrtok 11. apríla sme sa pozreli na priebeh tréningu v Materskej škole Riadok.

Žiaci uvedenej materskej školy cvičia raz týždenne pod dohľadom šéftrénera ružomberských prípraviek Róberta Hazuchu a trénera našich mládežníckych brankárov Jána Habláka. Súčasťou tréningu sú rôzne hry, tréningové jednotky, súťaže a aj strečing. Škôlkári majú z týchto aktivít radosť. Deti sa veľmi tešia. Trénerov si veľmi obľúbili a rady cvičia a hlavne spolupracujú s trénermi,“ prezradila pani učiteľka Radomíra Hazuchová.

V Materskej škole Riadok sa nielen futbal, ale aj šport všeobecne, teší veľkej obľube. Som veľmi rada, že MFK Ružomberok nás zapojil do projektu Dajme spolu gól, nakoľko naša materská škola sa venuje rôznym športovým aktivitám. Chodíme pol roka korčuľovať, chodíme dva týždne na plavecký výcvik, týždeň na lyžiarsky výcvik a pohyb je pre deti v našej materskej škole veľmi dôležitý a rovnako aj pre všetky deti v predškolskom veku,“ povedala Radomíra Hazuchová.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK