20.4.2019

Preview: Ruža cestuje na štadión nového majstra

V nedeľu 21. apríla 2019 o 15:00 odohrá Ružomberok zápas piateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy na pôde Slovana Bratislava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Davidom Holoubkom.

Ruža v minulom kole doma vyhrala gólom Štefana Gereca nad Michalovcami 1:0. Po víťazstve má na svojom konte 44 bodov a patrí jej štvrtá priečka. Od piatych Michaloviec sa po vzájomnom súboji vzdialila na rozdiel deviatich bodov a vďaka sobotnej výhre znížila stratu na 3. Žilinu na štyri body. Každé tri body doma sa počítajú, som rád, že sme potvrdili výsledok zo zápasu so Sereďou a že sme sa odpútali od piateho a šiesteho miesta. Bolo to pre nás ťažké stretnutie a som rád, že sme ho výsledkovo zvládli,“ zhodnotil uplynulý duel hlavný tréner.

Keďže stabilný strážca ružomberskej brány Matúš Macík mal trest na jedno stretnutie za päť žltých kariet, v bráne dostal počas duelu s tímom zo Zemplína priestor Jan Čtvrtečka. Honza to zvládol, vychytal nulu. Aj keď tam boli zo začiatku nejaké technické chyby čo sa týka rozohrávok, potom nás podržal pri niektorých situáciach a som veľmi rád, že to zvládol,“ pochválil David Holoubek dvadsaťročného gólmana, ktorý pri svojom prvom štarte vo Fortuna lige udržal čisté konto.

Ružomberok ťahá sympatickú sériu jedenástich ligových duelov bez prehry. Ešte úspešnejšou sériou sa však môže pochváliť náš aktuálny súper ŠK Slovan Bratislava. Klub z hlavného mesta v aktuálnom ročníku zatiaľ nenašiel premožiteľa a v minulom kole už definitívne rozhodol o zisku majstrovského titulu. Naše mužstvo sa v nedeľu predstaví na nedávno otvorenom Tehelnom poli, kde si zmeria sily so silným súperom. „Pôjdeme na skvelý štadión pred množstvo fanúšikov. Pre nás to bude veľká motivácia aby sme ukázali, že sa nie nadarmo uchádzame o tie najvyššie priečky a že by sme dobrou tímovou hrou, dobrou organizáciou hry,mohli prekvapiť súpera, povedal pred nedeľným súbojom šéf ružomberského realizačného tímu.

Do duelu na pôde Slovana Bratislava nebude môcť kvôli zraneniam zasiahnuť trojica hráčov – obranca Filip Twardzik, stredopoliar Matej Kochan a útočník Tomáš Bobček.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK