22.4.2019

Mladší dorastenci boli na turnaji v Taliansku

Ružomberský mladší dorast sa minulý týždeň zúčastnil na medzinárodnom turnaji Memorial Claudio Sassi.

Naši hráči si na 29. ročníku memoriálu zmerali sily s talianskymi klubmi Sporting FC, US Sassuolo a s Modenou, pričom dvakrát zvíťazili a raz prehrali. V skupine obsadili druhé miesto za svojím premožiteľom US Sassuolo a tak nepostúpili do semifinále. Napriek tomu zanechali na turnaji sympatický dojem. Ako po minulé roky aj tento sme sa počas veľkonočných sviatkov zúčastnili na silne obsadenom turnaji v Talianskom Maranelle a jeho okolí. Do skupiny sme dostali talianske tímy Sporting FC, US Sassuolo a Modena FC. Zápasy nás preverili najmä po fyzickej stránke, hralo sa vo vysokom tempe a každý súper mal niekoľko rozdielových hráčov, na ktorých si bolo treba dať pozor. Zážitkom pre nás bol zápas po úvodnom ceremoniáli s domácim Sassuolom na peknom štadióne pred približne 1000 až 1500 divákmi, v ktorom sme prehrali po góle z pokutového kopu. Tento zápas mal ozaj veľkú futbalovú kvalitu. V druhom polčase sme domácich dostali pod tlak, len nás mrzia nevyužité gólové príležitosti,“ zhodnotil podujatie tréner kategórie U17 Peter Penov.

Pre futbalistov znamená účasť na tomto podujatí množstvo cenných skúseností, ale aj zážitkov, keďže počas voľného času navštívili múzeum Ferrari a pozreli si aj kultúrne pamiatky v neďalekej Verone. Chceme sa poďakovať klubu,majiteľovi a samozrejme aj rodičom, že nám umožňujú takúto konfrontáciu, ktorá nás posúva, aby sme sa zlepšovali po výkonnostnej stránke,“ dodal tréner mladšieho dorastu.

Zápasy našej U17:

MFK Ružomberok – Sporting FC 1:0
Gól:
Mastiš

MFK Ružomberok – US Sassuolo 0:1

MFK Ružomberok – Modena FC 2:1
Góly RK:
Selecký 2

MFK Ružomberok U17: Čillík, Sokol, Pekár, A. Červeň, Fabian, Šimko, Sivoň, P. Jedinák, Selecký, Laurinc, Gabriš, Jurčišin, Matej, Rakyta, Kubík, Mastiš, Vrábeľ

ZDIEĽAJ ČLÁNOK