15.5.2019

Pavol Nemček zanechal v Interi Miláno sympatický dojem okorenený gólom

Hráč nášho žiackeho tímu do pätnásť rokov Pavol Nemček sa v dňoch od 6. do 10. mája 2019 zúčastnil na skúške v známom talianskom klube Inter Miláno. Po návrate z Apeninského polostrova sa s nami podelil o svoje pocity.

Náš futbalista hráva za výber U15, ktorému momentálne patrí v nadstavbovej skupine I. LSŽ stred + východ prvá pozícia a pravidelne je aj súčasťou slovenskej reprezentačnej pätnástky. Kedy sa hráč tímu spod Čebraťa dozvedel o záujme z milánskeho Interu? Na reprezentačnom zraze v Chorvátsku ma oslovil pán Vrťo so záujmom o spoluprácu. Bol som veľmi prekvapený a zároveň šťastný,“ prezradil mladý obranca, ktorý do Talianska cestoval s otcom, bratom a s ujom.

Na nášho hráča čakal rušný program. Hneď po prílete do Milána som absolvoval zdravotnú prehliadku, neskôr som sa presunul na hotel. V tréningovom procese sme mali rozcvičku, následne prihrávkové cvičenia a potom hru. V týždni sme odohrali jeden prípravný zápas s menším talianskym klubom AC Cesena, v ktorom sme zvíťazili a ja som k víťazstvu dopomohol gólom. Vo voľnom čase som spoznával mesto,“ priblížil Pavol Nemček.

Slovenský mládežnícky reprezentant sa vrátil z Apeninského polostrova s pozitívnymi dojmami. Som rád, že som sa zúčastnil skúšky a nabral skúsenosti, ktoré ma môžu posunúť ďalej v mojej kariére,“ povedal pätnásťročný futbalista a dodal: „Najviac ma zaujal tréningový proces a prístup celého mužstva.“

Hráč z tímu ružomberských starších žiakov sa počas skúšky stretol so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom, pôsobiacim v Interi Miláno a vyslúžil si pochvalu aj od tamojších mládežníckych trénerov. „Trénerom som sa páčil, ale potrebujem zlepšiť svoje fyzické zdatnosti,“ konštatoval Pavol Nemček, ktorého bude Inter Miláno aj naďalej sledovať na reprezentačnej scéne.

Keď sme na stránke klubu priniesli informáciu o tom, že Pavla Nemčeka povolal na skúšku 18-násobný taliansky majster, článok zaujal širokú verejnosť v meste a okolí. Ako to pociťoval sám hráč? Veľa ľudí sa mi ozvalo s tým, že mi prajú veľa šťastia a nech sa mi darí,“ prezradil šikovný obranca, pričom na jeho skúšku v Interi Miláno boli logicky zvedaví aj spoluhráči spod Čebraťa: S pár spoluhráčmi som bol v telefonickom kontakte už počas skúšky a so zvyškom sme o tom prehodili pár slov.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK