30.5.2019

Naši futbalisti hrali za slovenskú „šestnástku“

Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov, odohrala v dňoch 28. a 30. mája 2019 dve prípravné stretnutia s domácim Dánskom. Súčasťou reprezentačného výberu boli aj traja naši futbalisti – Jakub Novák, Adrián Macejko a Jakub Rakyta.

V prvom stretnutí mladí Slováci napriek slušnému výkonu prehrali 1:2. Okrem jedného presného zásahu si vypracovali viaceré zaujímavé šance a dvakrát ich strely zastavila konštrukcia domácej brány – raz žrď a jedenkrát brvno. Celé stretnutie odchytal brankár Jakub Novák a v 76. minúte prišiel do hry Jakub Rakyta.

Futbalisti spod Tatier podľahli svojmu súperovi aj v druhom vzájomnom meraní síl, keď prehrali 1:3. Adrián Macejko hral do 56. a Jakub Rakyta do 66. minúty.