12.6.2019

Ružomberok sa od dnes pripravuje na novú sezónu

V stredu 12. júna 2019 odštartovalo ružomberské A mužstvo prípravu na nový ročník Fortuna ligy, ako aj na účinkovanie v Európskej lige.

Ruža ukončila minulú sezónu na tretej priečke, vďaka čomu si zaistila účasť v Európskej lige. Po skončení uplynulého ročníka došlo k viacerým zmenám v realizačnom tíme. Pod Čebraťom nebudú ďalej pokračovať hlavný tréner David Holoubek, jeho asistent Jiří Jarošík a kondiční tréneri Panajotis Kucalas a Pavol Jančovič. Novým hlavným trénerom sa stal Ján Haspra, asistentom Marek Sapara a kondičné tréningy bude viesť Tomáš Bartko.

Aké pocity mal pri vstupe do kabíny nový asistent trénera A mužstva Marek Sapara, ktorý ako kapitán priviedol mužstvo v roku 2006 k zisku double a ešte v prebiehajúcej sezóne 3. ligy Stred trénoval s juniorským tímom, pričom zasiahol do niekoľkých duelov tohto výberu? Výborné. Vraciam sa naspäť na miesto činu, takže to ma veľmi teší. Samozrejme keď som tu stál, mne to prišlo, ako keby som bol ich starší spoluhráč. Nejaký rešpekt tam bol. Bol som predtým kapitán, jeden z tých hlavných v kabíne. Teraz už budem mať odlišné oblečenie a už sa nebudem toľko zapájať do tréningu ako hráč. Čo je tiež odlišné, je oveľa väčšia zodpovednosť za výsledky a za tréningový proces,“ povedal bývalý slovenský reprezentant.

Niekoľko zmien nastalo pred začiatkom prípravy aj v kádri. V Ružomberku už ďalej nebudú pôsobiť Jan Čtvrtečka a Zinedin Mustedanagić, ktorí tu boli na hosťovaní zo Sparty Praha. Naopak, tím posilnil 20-ročný obranca z Podbrezovej Alexander Mojžiš a 25-ročný útočník z Michaloviec Martin Regáli. Na skúšku prišiel 21-ročný stredopoliar z pražskej Sparty Ondrej Novotný. Počas letnej prípravy dostanú priestor aj viacerí hráči z juniorského tímu a dorastu.. Kvôli reprezentačným povinnostiam chýbal na prvom tréningu Kristi Qose. Náš stredopoliar včera zasiahol do kvalifikačného zápasu Albánska, v ktorom sa so svojimi krajanmi tešil z víťazstva nad Moldavskom 2:0.

Ružomberok odohrá prvý prípravný zápas 18. júna s domácim Liptovským Mikulášom a 22. júna sa naši hráči zúčastnia osláv stého výročia organizovaného športu vo Veľkom Šariši. Pri tejto príležitosti odohrajú stretnutie s tamojším mužstvom. Liptákov následne čaká v dňoch od 24. do 30. júna sústredenie v poľskom meste Opalenica. Počas neho plánujú odohrať dve stretnutia, o ktorých vás budeme priebežne informovať. Generálku pred prvým predkolom Európskej ligy majú na programe v piatok 5. júla 2019 na ružomberskom štadióne s Třincom.

Súpera v Európskej lige spoznáme v utorok 18. júna. Úvodné stretnutia prvého predkola sa odohrajú 11. júla a odvety o týždeň neskôr, 18. júla 2019. Do prvého ostrého duelu už preto nezostáva veľa času. Bude to strašne rýchle, lebo čas na prípravu mužstva je kvôli Európskej lige kratší ako v prípade iných mužstiev. Budeme mať na to necelý mesiac. Takže všetko musíme prispôsobiť tomu, aby mužstvo bolo 11. júla nastavené tak, aby mohlo podať plnohodnotný výkon,“ povedal hlavný tréner ružomberského A mužstva Ján Haspra.

Prehľad prípravných zápasov A mužstva:

18. 6. 2019 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok
22. 6. 2019 o 15:00 FC Pivovar Šariš Veľký Šariš – MFK Ružomberok
24. - 30. 6. 2019 sústredenie Poľsko
5. 7. 2019 MFK Ružomberok – FK Fotbal Třinec

Prípravu odštartovali:

Matúš Macík, Ivan Krajčírik, Jakub Červeň, Pavol Kohár, Peter Gal Andrezly, Štefan Gerec, Viktor Jedinák, Michal Jonec, Tomáš Bobček, Matej Kochan, Tihomir Kostadinov, Matej Čurma, Dominik Kružliak, Rastislav Kružliak, Lukáš Kojnok, Adam Brenkus, Matej Madleňák, Ján Maslo, Alexander Mojžiš, Ondrej Novotný, Martin Regáli, Dalibor Takáč, Marek Bobček, Filip Twardzik, Jakub Kudlička, Marek Zsigmund, Mário Mrva, Dávid Filinský, Artur Legnani, Lukáš Ondrek, Matúš Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK