13.6.2019

Otcovia a deti 2019 aj s našou účasťou

V sobotu 8. júna 2019 pripravilo ružomberské materské centrum Nevedko v spolupráci s OZ Ružomberčan, pri Kolibe u dobrého pastiera, podujatie Otcovia a deti 2019.

Pre deti, ako aj pre rodičov, bol pripravený bohatý program za účasti mestskej a štátnej polície, vojenského útvaru, motorkárov, mestských lesov, ružomberského hokejového aj futbalového klubu. Rodičia s deťmi vrámci súťaže plnili úlohy na rôznych stanovištiach a o jedno z nich sa postaral mládežnícky tréner Jozef Kmeť spolu s hráčmi Tomášom Synakom, Sebastiánom Jurčom, Tomášom Orgoníkom a Máriom Renkom z tímu U14.

Úlohou súťažiacich na našom stanovišti bol pre deti krátky slalom spojený so streľbou na bránu a rodičia mali za úlohu trafiť malú bránu zo vzdialenosti päť metrov, ale strela musela ísť po výške vzduchom. Výkony súťažiacich hodnotím pozitívne. Bola vysoká úspešnosť zvládnutia úloh a čo som bol prekvapený, bol zapojený minimálne rovnaký počet dievčat ako chalanov,“ pochválil súťažiacich Jozef Kmeť.

Podujatie sa v peknom počasí tešilo slušnému záujmu verejnosti. Akcia splnila účel, kde hlavne išlo o to, aby sme spojili rodičov a deti v prepojení cez šport v peknom prostredí. Veríme, že to bude pokračovať aj v budúcnosti a náš klub bude súčasťou tohto pekného projektu,“ spokojne konštatoval tréner, ktorý bol počas končiacej sa sezóny súčasťou realizačných tímov starších žiakov U14, ako aj žiačok a dorasteniek.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK