26.6.2019

Úspešná sezóna juniorov

Juniori majú za sebou vydarený ročník, v ktorom sa stali víťazmi 3. ligy Stred a postúpili do druhej najvyššej súťaže. Po skončení sezóny sme vyspovedali trénera tohto výberu Štefana Mojského.

Juniorský výber si za celú sezónu na svoje konto pripísal 21 víťazstiev, 5 remíz a 4 prehry. So ziskom 68 bodov a vysoko aktívnym skóre 78:23 sa umiestnil na prvom mieste, kde má po záverečnom kole osembodový náskok pred druhou Rimavskou Sobotou. Hoci sympatická bola aj jeseň, ružomberské mužstvo si vypracovalo náskok na čele súťaže vďaka veľmi peknej jari. „Jarná časť bola celkovo kvalitatívne aj herne lepšia ako jesenná. Všetky tímy súťaže sa posunuli hlavne po hernej stránke, hralo sa rýchlejšie, tvrdšie. Čo sa týka hry našich hráčov bolo vidieť, že sa posunuli do vyššieho levelu vo všetkých oblastiach – kondičnej, hernej a taktickej. V zápasoch hráči pôsobili sebavedome, dávali do hry nápad. Jednoducho povedané, bavili sa futbalom. Čo sa týka štatistiky, získali sme viac víťazstiev, dali sme viac gólov a dostali sme menej gólov,“ povedal tréner.

Najstarší mládežnícky výber po jeseni síce zimoval na prvom mieste, no len o skóre a výsledok vzájomného zápasu bola za ním druhá Rimavská Sobota. Navyše v úvode jari sa A mužstvo, juniori aj starší dorastenci museli popasovať s množstvom zranených hráčov. Lodivod tímu sa ani v týchto časoch netajil myšlienkou s prehľadom vyhrať súťaž. Nemal miestami pri pohľade na tabuľku aj obavy? „Analyzovali sme jesennú časť. Do tréningového procesu sme zaradili prvky, ktoré chýbali predtým a všetko sa posunulo k lepšiemu. S týmto tímom nemôžme mať žiadne obavy. Jednoducho sme mali vytýčený cieľ a robili sme na ňom na 100%,“ prezradil Štefan Mojský.

Prvé miesto je úspech všetkých hráčov, ktorí nastúpili za juniorský tím, no predsa len môžeme spomenúť aj jednotlivca. Najlepším strelcom 3. ligy Stred sa stal s devätnástimi gólmi Rastislav Kružliak. „Náš hrot Rasťo je náš „finalista“, na ihrisku je tam, kde má byť. Najčastejšie zakončuje jedným alebo dvoma kontaktmi v pokutovom území, väčšinou je úspešný. Je perspektívny, tvrdý, nekompromisný. Obrancovia súpera to nemajú ľahké. Pre mužstvo je veľmi potrebný. Ešte stále má rezervy, ale je to typ hráča, ktorý na sebe bude pracovať a jeho výkonnosť bude len gradovať,“ pochválil tréner svojho zverenca.

Ktorý z jarných zápasov sa páčil lodivodovi juniorov najviac a naopak, ktorý najmenej? „Zápas so Zvolenom mal parametre 1. ligy. Stretnutie v Poltári bolo najslabšie,“ zhodnotil Štefan Mojský.

Tréner Štefan Mojský sa po úspešnej sezóne rozhodol ukončiť svoje pôsobenie pri juniorskom tíme. Dlhoročnému trénerovi mládežníckych výberov ďakujeme za pôsobenie v našom klube a prajeme veľa úspechov v osobnom aj pracovnom živote. Novým šéfom realizačného tímu juniorského výberu sa stal doterajší športový riaditeľ mládeže Ladislav Pecko, pred ktorým stojí náročná výzva - účinkovanie v druhej najvyššej súťaži.

Ani v jarnej časti nebola núdza o pekné góly. Z jarných domácich zápasov sme vybrali týchto päť najkrajších presných zásahov:

Góly juniorov v sezóne 2018/19:

Rastislav Kružliak (19), Marek Bobček (13), Miroslav Almaský (10), Adam Brenkus (9), Arthur Angelo Legnani (7), Marek Zsigmund (7), Mário Mrva (2), Viktor Jedinák (2), Matej Madleňák (2), Rastislav Švec (1), Stanislav Ducár (1), Michal Gallo (1), Dalibor Takáč (1), Dominik Kunca (1), Tomáš Bobček (1), vlastný (1)

Juniori si pred novou sezónou naplánovali tri prípravné zápasy:

6. 7. 2019 o 10:30 MFK Ružomberok juniori – Nowy Targ (Likavka)
10. 7. 2019 MFK Ružomberok juniori – Sparta Praha “B“ (Bešeňová)
14. 7. 2019 o 11:00 Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok juniori (Spišská Nová Ves)

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK