10.7.2019

Preview: Už zajtra doma privítame PFC Levski Sofia + FOTO, VIDEO

Vo štvrtok 11. júla 2019 o 18:30 odohrá Ružomberok na svojom štadióne úvodný zápas prvého predkola Európskej ligy s bulharským tímom PFC Levski Sofia. Na tlačovej konferencii pred prvým stretnutím sa o svoje pocity podelili tréner Ján Haspra a kapitán mužstva Ján Maslo.

Tréner Ján Haspra má síce bohaté skúsenosti s trénovaním, no pri ružomberskom A mužstve ho čaká premiéra a to rovno domáci súboj v Európskej lige. Ako sa cíti deň pred dôležitým duelom? Som sám zo seba prekvapený, ale pocity sú úplne normálne. Nepociťujem nejakú zvláštnu nervozitu. Trénujem už dlho, takže bude to len ďalší zápas. Bude trošku iný ako ostatné zápasy, samozrejme je to vrchol mojej kariéry, keď si predstavím, že som pred mesiacom viedol zápas v Poltári a teraz je tu Levski Sofia, tak je to veľký rozdiel, ale mal som dobrú školu od môjho otca. On zvládal veľmi dobre takéto podobné veci, takže budem sa snažiť k tomu podobným spôsobom postaviť aj ja. Priamo tvárou, bez nejakých špekulácií. Však ide len o futbalový zápas,“ povedal lodivod tímu z centra dolného Liptova.

Ruža si zmeria sily s klubom Levski Sofia, ktorý rovnako ako Liptáci, obsadil v minulom ročníku svojej súťaže tretiu pozíciu. Mužstvo z hlavného mesta Bulharska sa môže pochváliť bohatou históriou, keď 26-krát vyhralo ligu a taktiež 26-krát získalo Pohár. Súper z Bulharska je veľmi konsolidované, skúsené, kvalitné mužstvo s výbornou defenzívou, ktoré sa len tak ľahko nepoloží pred niečím. Sú to skúsení futbalisti, nestrácajú loptu, sú výborní v defenzíve. Vpredu sú vďaka Paulinhovi a Marianimu veľmi kreatívni. Dlho hrajú spolu, poznajú sa. Veľká osobnosť v osobe obrancu Milanova, výborní súperi. Takže čaká nás ťažký súper, ale naši chalani sú tiež veľmi kvalitní, o nič horší ako súperi zo Sofie,“ vyjadril sa na adresu súpera Ján Haspra.

Po odchode kapitána Dominika Kružliaka prebral kapitánsku pásku skúsený obranca Ján Maslo. Tým, že odišiel Domino Kružliak, táto pozícia zostala voľná a prišiel za mnou tréner, respektíve ja za ním a oznámil mi, že budem kapitánom,“ povedal vysoký futbalista obliekajúci dres s číslom tri.

Ruža má za sebou krátku prípravu, počas ktorej si pripísala tri víťazstvá, jednu remízu a jednu prehru. Kvalitné boli najmä stretnutia s poľskými klubmi Jagiellonia Bialystok (prehra 1:2) a Slask Vroclav (výhra 2:1). Príprava bola krátka, na druhej strane sme toho stihli pomerne dosť. Naberali sme kondíciu, presunuli sme sa na sústredenie do Poľska, kde sme odohrali myslím si, že kvalitné zápasy a myslím, že sme dobre pripravení nielen na Európsku ligu, ale hlavne na domácu súťaž a verím, že sa nám bude dariť,“ zhodnotil prípravu Ján Maslo.

Keďže príprava bola krátka, napriek obmene realizačného tímu sa veľká zmena herného prejavu oproti jarnej časti nedá očakávať. Časový rozdiel medzi koncom minulej sezóny a touto pohárovou skúškou s bulharským súperom je veľmi krátky, takže nejaké zásadné zmeny v hernom prejave neboli ani možné. Snáď časom budeme musieť pristúpiť aj k nejakým možno menším a možno aj väčším zmenám, ale to chce všetko čas. Bohužiaľ priestor, ktorý sme mali teraz nám moc neumožnil experimentovať. Čiže budeme pokračovať zhruba v tom hernom štýle, ktorým sa mužstvo prezentovalo minulú sezónu a potom sa to možno časom zmení,“ prognózoval tréner.

Do zajtrajšieho duelu nebude môcť kvôli zraneniu zasiahnuť brankár Matúš Macík, ktorý si ešte doliečuje zranenie. Dlhodobé zranenie nedovolí štart Matejovi Kochanovi a po niekoľkomesačnej maródke začína naplno zaberať Filip Twardzik. Šikovný obranca sa však ešte musí dostať do formy a dnes ju naberal v stretnutí B mužstva. Filip Twardzik nebol od februára v tréningovom procese, ani nehral zápasy. Pred dvomi týždňami začal pomaličky, postupne trénovať. Je to taký typ futbalistu aké mám rád, veľmi by nám pomohol, ale zdravie máme len jedno,“ prezradil Ján Haspra.

Zápas sledujeme naživo!
Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK