19.7.2019

Ján Maslo: „Súper bol lepší a zaslúžene postúpil“

Vo štvrtok 18. júla 2019 Ružomberok v odvetnom zápase prvého predkola Európskej ligy podľahol domácemu tím PFC Levski Sofia 0:2 a musel sa rozlúčiť s pohárovou Európou. Po stretnutí prítomní novinári vyspovedali kapitána tímu Jána Masla.

Keďže Ruža v prvom súboji doma prehrala so súperom z Bulharska 0:2, v Sofii ju čakala neľahká úloha. Hoci sa Liptáci chceli v odvete pokúsiť o malý futbalový zázrak aj v druhom vzájomnom stretnutí prehrali 0:2. „Snažili sme sa s tým niečo urobiť. Myslím si, že sme celkom dobre kombinovali, ale do nejakých vyložených šancí nás súper nepustil,“ zhodnotil stabilný člen ružomberských zadných radov.

V prvom polčase mali nádejné strelecké príležitosti Štefan Gerec a Peter Gal Andrezly. Potom prišiel na druhej strane gólový úder od Marianiho. Peter Gal Andrezly a Štefan Gerec sa dostali do príležitostí aj v druhom dejstve a vyrovnávajúci gól mal na kopačke aj Adam Brenkus, lenže namieril tesne nad brvno. Na druhej strane hrozil nebezpečný Dimitrov, ktorému Ivan Krajčírik zneškodnil dva samostatné úniky a v samom závere Alar uzavrel skóre na konečných 0:2 z pohľadu hostí. Určite nejaké pološance tam boli, ale opäť to bol podobný zápas ako doma. My sme možno hrali viac na lopte, ale oni dávali góly a myslím, že poľahky vyhrali,“ povedal Ján Maslo.

Keďže Ružomberok v obidvoch vzájomných dueloch prehral s Levski Sofia 0:2, už po prvom predkole sa musel rozlúčiť s Európskou ligou. Mužstvo spod Čebraťa tak nezopakuje peknú pohárovú cestu spred dvoch rokov, kedy bola úspešná v dvoch dvojzápasoch a prebojovala sa až do tretieho predkola. „Dostali sme tohto ťažkého súpera. Možno pred zápasmi sme mysleli, že teoreticky by sme mohli postúpiť, ale ukázalo sa, že súper bol lepší a zaslúžene postúpil,“ smutne dodal futbalista obliekajúci dres s číslom tri.

Foto: Rudolf Maškurica (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK