20.7.2019

Preview: Chceme aby ružomberské srdce nebolo len klišé

V nedeľu 21. júla 2019 o 19:00 vstúpi Ružomberok do nového ročníka Fortuna ligy, keď na svojom trávniku doma privíta Nitru. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža sa pred štartom novej sezóny predstavila v prvom predkole Európskej ligy, kde žiaľ nestačila na svojho súpera PFC Levski Sofia, ktorému v dvoch stretnutiach podľahla zhodne 0:2 a musela sa rozlúčiť s pohárovou Európu. Čo o tíme ukázali trénerovi náročné stretnutia? Pracujeme v podstate s novým kolektívom, ktorí mal na úvod ťažkú úlohu – účasť v pohárovej Európe. Zvládli sme to so cťou. Neprepadli sme ani herne, ani výsledkovo. Pri troške šťastia a pri troške viac skúseností z takýchto zápasov sme sa mohli možno aj posunúť do druhého predkola, ale bol to veľmi náročný súper. Čiže pred nami bola veľmi ťažká úloha. A čo to hovorí o mužstve? Mladí, perspektívni chalani. Je s nimi radosť pracovať. Už v druhom zápase v Sofii som videl u niektorých hráčov veľký kvalitatívny posun. Takže to bude pekná, náročná práca, vyžadujúca ale trochu trpezlivosti od vedenia klubu aj od fanúšikov ružomberského futbalu. Ale časom sa výsledok stopercentne dostaví,“ odhodlane povedal tréner.

V nedeľu vstupuje Ružomberok do novej sezóny Fortuna ligy. Aké sú očakávania hlavného lodivoda A mužstva pred pred začiatkom ročníka? Naše očakávania sú také, že by sme napriek veľkému omladeniu mužstva mali patriť k lepšej časti tabuľky. Pevne verím, že sa dostaneme do prvej šestky a mojím tajným prianím je znova sa dostať po skončení sezóny do pohárovej Európy,“ prezradil svoje plány aj túžby Ján Haspra.

Omladení Liptáci si na úvod zmerajú sily s Nitrou, ktorá bude hrať taktiež s mladým tímom. Čoraz viac klubov začína ísť touto cestou, podobnou Ružomberku a Žiline s odchovancami. Je to chválihodné, že sme sa v kluboch vydali takouto cestou. Od zápasu očakávam jednoznačne naše víťazstvo, lebo kvalita by mala byť na našej strane. Nitra má vlastné problémy a chceli by sme využiť práve to, že ten kolektív v Nitre sa stále ešte len skladá. Z tohto pohľadu máme trošku výhodu, takže mali by sme to zúročiť ziskom troch bodov. Samozrejme hráči musia pristúpiť k zápasu maximálne zodpovedne. Aby ružomberské srdce, o ktorom stále všetci rozprávame, nebolo len klišé, ale aj fakt, že za tento klub položíme všetko, čo v nás je,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu, ktorému bude chýbať brankár Matúš Macík a dlhodobo zranený stredopoliar Matej Kochan.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK