9.8.2019

Preview: V sobotu opäť doma, tentokrát privítame Žilinu

V sobotu 10. augusta 2019 o 18:00 odohrá Ružomberok domáci zápas štvrtého kola Fortuna ligy so Žilinou. Pred krajským derby sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža v minulom kole na svojom trávniku privítala nováčika z Pohronia. Liptáci hrali od 38. minúty bez vylúčeného Alexandra Mojžiša, vypracovali si viaceré nádejného situácie, no ani jednu nevyužili a napokon po strele Jána Hatoka, ktorú nešťastne usmernil do brány Kristi Qose, prehrali 0:1. Odohrali sme veľmi smolný zápas. Aj v zápasovom rozbore som chlapcov musel pochváliť za prístup aj za predvedený výkon. Všetko bolo ovplyvnené vylúčením, no musíme sa vysporiadať s jedným veľkým problémom a to premieňaním šancí. Opakujem to dookola, ale stále musíme na tom pracovať,“ zamyslel sa tréner uvedomujúc si nelichotivú streleckú bilanciu.

Mužstvo spod Čebraťa doteraz získalo štyri body a v ligovej tabuľke mu patrí priebežné siedme miesto. V sobotu sa Ružomberčania opäť predstavia na svojom štadióne, kde si tentokrát zmerajú sily so Žilinou. Hostia vyhrali všetky tri doterajšie stretnutia v novej sezóne a patrí im druhá pozícia o skóre za prvým Slovanom.Žilina je tradičný súper, je to derby. So Žilinou sú väčšinou veľmi dobré zápasy, lebo sa hrá útočne. Jedno aj druhé mužstvo je útočne ladené. V týchto zápasoch nie je nik nikdy prorokom, ale samozrejme chceme poraziť nášho súpera zo Žiliny a dúfam, že sa nám to podarí,“ povedal Ján Haspra.

Keďže v minulom kole videl po dvoch žltých červenú kartu Alexander Mojžiš, do sobotného duelu nebude môcť zasiahnuť. Kto nahradí perspektívneho obrancu, ktorý sa po svojom nedávnom príchode pod Čebrať udomácnil na ľavej strane defenzívy? „Máme tam alternatívu, nášho mladého odchovanca Madleňáka, ktorý už v minulej sezóne naskakoval, takže budeme to riešiť asi s týmto chlapcom,“ naznačil šéf ružomberského realizačného tímu, pričom okrem Alexandra Mojžiša mu budú chýbať zranení hráči Matúš Macík, Matej Kochan, Peter Ďungel a otázny je štart Filipa Twardzika.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK