13.8.2019

Preview: Čaká nás pohárový duel so súperom z nášho okresu

V stredu 14. augusta 2019 o 17:30 odohrá Ružomberok zápas druhého kola Slovnaft Cupu s domácim Švošovom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža v minulom kole Fortuna ligy privítala na svojom štadióne Žilinu, s ktorou po prvom polčase prehrávala rozdielom troch gólov. V druhom polčase duel výrazne zdramatizovali Dalibor Takáč a Tihomir Kostadinov, no Liptákom sa už nepodarilo vyrovnať a prehrali 2:3. V ligovej tabuľke sa Ružomberok nachádza so štyrmi bodmi na priebežnej siedmej pozícii. Ako videl uplynulé stretnutie šéf ružomberského realizačného tímu? Hodnotím ho tak, ako všetci ľudia, ktorí tam boli. Aj keď si myslím, že herne to bolo z našej strany v prvom polčase v poriadku, súperovi sme sa nevyrovnali v dvoch atribútoch. Bola to súbojovosť a premieňanie šancí a to rozhodlo. V druhom polčase sme už pristúpili k zápasu tak, ako sa má. Hneď sa to prejavilo tým, že sme zápas mohli nielen zdramatizovať, ale aj vyhrať. Na to by bolo treba kúsok šťastia a kvality. Nepodarilo sa to, ale myslím si, že sme každým zápasom herne o kúsok vpred,“ povedal tréner.

Po prvých štyroch ligových kolách prichádza na rad pohárový duel. Už v stredu čaká na Ružomberčanov druhé kolo Slovnaft Cupu, kde im žreb za súpera prisúdil regionálne blízkeho súpera – OŠK Švošov. Mužstvo, v ktorom hrávajú aj viacerí naši bývalí hráči, účinkuje v 5. lige skupina B, kde mu po úvodných dvoch kolách patrí prvé miesto. Švošov v tejto sezóne v lige zvíťazil nad Likavkou 3:0 a nad Vrútkami 7:2. Náš súper v prvom kole Slovnaft Cupu prešiel cez Žabokreky, keď po riadnom hracom čase remizoval 2:2 a vyhral na pokutové kopy 4:3. Tak, ako väčšina kôl, aj druhé sa hrá na jeden zápas. Švošov sledujem dlhé roky. Niekedy som proti nim hrával, teraz tam vzniklo veľmi dobré mužstvo. Majú šikovného trénera. Pre domácich to bude futbalový sviatok. Všetci budú fandiť papierovo slabšiemu Švošovu. Tak to má byť. Budeme mať veľmi málo divákov na našej strane. K zápasu musíme pristúpiť stopercentne, ako ku každému majstrovskému zápasu. Nič nesmieme podceniť, lebo v takýchto zápasoch keď sa podcení len malá drobnosť, môže z toho vzniknúť veľký problém,“ zamyslel sa Ján Haspra.

Keďže Ruža si v Slovnaft Cupe zmeria sily s tímom z okresu, do obce s necelými deväťsto obyvateľmi, ležiacej na Váhu, plánuje fanklub Concordia 1906 v prípade priaznivého počasia výjazd na raftoch. Po doterajších viac či menej tradičných spôsoboch dopravy ako sú vlak, autobus, autá, lietadlo, ale aj cesta pešo do Dolného Kubína, prípadne lanovkou do Podbrezovej, by išlo pre fanklub o ďalšiu zaujímavú novinku. Všetkým im prajem aby sa neutopili. Držím im palce, nech nie je moc divoká a vysoká voda,“ zaželal fanúšikom šťastnú cestu ružomberský tréner, pričom do stredajšieho duelu plánuje nasadiť aj hráčov, ktorí dostávajú v lige menej priestoru.

Do stredajšieho duelu nebudú môcť zasiahnuť dlhodobo zranení hráči Matúš Macík, Matej Kochan a Peter Ďungel.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK