19.8.2019

Výsledky mládežníckych tímov

Minulý týždeň vstúpili do novej sezóny naši dorastenci, dorastenky a žiačky. Ženy ešte pred štartom ligy bez najmenších problémov uspeli v prvom kole Slovenského pohára.

Ligové zápasy

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0)
Gól RK:
Kubík (z 11m)

Juraj Sabol (tréner MFK Ružomberok U19): „Všetci sme sa tešili na prvý zápas. Je lepšie hrávať zápasy ako trénovať. Obe mužstvá sa postarali o dobré tempo počas zápasu. Ešte sme mohli sledovať viac nepresností, ale videli sme myšlienky, videli sme šance, ktoré nám mohli priniesť aj víťazstvo. Máme však bod. Potešením je, že hráči chápu čo chceme a ako chceme, musíme byť však rýchlejší pri realizácii. Dobrá správa je, že 85% mužstva tvoria hráči s rokom narodenia 2002. Ak budú pokračovať v práci ako doteraz, môžeme sa tešiť na ich napredovanie a kvalitu, ktorú pretavia aj do výsledkov. Ďakujem chlapcom za dnešný prístup."

I. liga mladší dorast (U17)
FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)
Gól
RK: Rakyta

Peter Penov (tréner MFK Ružomberok U17): „Odohrali sme ťažký zápas, v ktorom domáci aktívne bránili so všetkými hráčmi a využívali rýchle kontry. Napriek nepriaznivému priebehu boli naši chlapci futbalovejší a dočkali sa vyrovnania, ale na zvrat nám už nezostal čas. Vyzdvihol by som morálku družstva, keďže viacerí hráči odohrali zápas pre zranenie so sebazaprením."

I. liga mladší dorast (U16)

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)
Gól RK:
Ciprus

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16): „Odohrali sme prvý majstrovský zápas. Chalani pristúpili k zápasu tak ako sme si predstavovali. Od prvej minúty sme boli my to mužstvo čo chcelo hrať. Súper sa dostával na našu polovicu iba po odkopnutých loptách. Žiaľ túto celozápasovú prevahu sme dokázali zužitkovať na strelenie len jedného gólu. Súperovi sa podarilo skórovať po našej jednej chybe a jednej peknej akcii. Dnes to bola pre nás krutá prehra, ale chalani ukázali, že je v nich potenciál."
Slovenský pohár ženy

MŠK Považská Bystrica – MFK Ružomberok – Ľubochňa 0:9 (0:5)
Góly:
Droppová 5, Konfálová, Jedináková, Petercová, Perašínová

Do ďalšieho kola postúpili naše futbalistky!

Foto: Futbalistky MFK Ružomberok

I. liga dorastenky (WU19)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – MFK Zemplín Michalovce 8:1 (4:1)
Góly RK:
Dančová 3, Jedináková 2, Húsková 2, Droppová

I. liga žiačky (WU15)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – MFK Zemplín Michalovce 11:1 (6:1)
Góly RK:
Hrúziková 4, Hudeková 3, L. Žihľavníková 2, Kurčiková, Bobčeková

Prípravkári sa predstavili v Žiari nad Hronom

Prípravky U11 a U10 sa cez víkend zúčastnili na turnaji v Žiari nad Hronom, kde si na hlavnom ihrisku klubu FK Pohronie zmerali sily okrem domácich rovesníkov aj s Nitrou a Martinom. Na tomto turnaji sa neurčovalo konečné poradie.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK