23.8.2019

Preview: V sobotu doma privítame Trnavu

V sobotu 24. augusta 2019 o 19:00 odohrá Ružomberok domáci zápas šiesteho kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža hrala minulý víkend v Senici, kde v 31. minúte prehrávala už o dva góly, keď sa dvakrát presadil Frank Castaneda. Ešte v závere polčasu ale premenil pokutový kop Filip Twardzik a dvadsať minút po zmene strán Ondřej Novotný vyrovnal na konečných 2:2. Stále mám rozpačité dojmy, lebo keď to zoberiem podľa priebehu zápasu, tak je s tým bodom spokojnosť, ale keď to zoberiem podľa kvality kádrov Senice a Ružomberka, tak sme ten zápas mali zvládnuť trojbodovo,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Liptáci doteraz získali päť bodov a v ligovej tabuľke im patrí priebežná ôsma priečka a rovnaký počet bodov má aj deviate Pohronie. V sobotu Ružomberčania privítajú na svojom trávniku momentálne štvrtú Trnavu, ktorá má na svojom konte o dva body viac. Teraz nás čaká ďalší ťažký oriešok. Trnava má novozložené, novo sa tvoriace mužstvo, ale veľmi kvalitné. Poradiť si s ním nebude prechádzka ružovou záhradou, ale musíme to zvládnuť. Každý deň pracujeme na tréningu. Už aj naše mužstvo sa zoznamuje, sadá si to trošku viac ako to bolo prvé kolá, takže dúfam, že si to práve túto sobotu sadne všetko ako má a zvládneme súpera z Trnavy,“ povedal Ján Haspra, ktorému budú chýbať dlhodobo zranení hráči Matúš Macík, Matej Kochan a Peter Ďungel.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK