24.8.2019

Naši futbalisti hrali za SR “18“

Slovenská futbalová reprezentácia do osemnásť rokov sa v dňoch od 20. do 24. augusta 2019 zúčastnila na medzinárodnom turnaji Memoriál Václava Ježka v Česku. Súčasťou tímu boli aj traja naši hráči – Alexander Selecký, Tomáš Kubík a Tobiáš Gabriš.

V prvom stretnutí slovenskí reprezentanti remizovali s Ukrajinou 1:1, keď sa o vyrovnávajúci gól postaral Adrián Mojžiš zo Žiliny. Tomáš Kubík hral do 60. minúty a Alexander Selecký odohral druhý polčas.

V následnom druhom zápase si Slováci vypracovali veľké množstvo šancí, lenže doplatili na nízku efektivitu a prehrali so Severným Macedónskom 2:3. Góly slovenského výberu zaznamenali Tomáš Rigo zo Slavie Praha a Alexander Mojžiš zo Žiliny. Alexander Selecký odohral prvý polčas a Tomáš Kubík hral do 57. minúty.

Po remíze a prehre v skupine odohralo Slovensko v nedeľu zápas o konečné piate miesto s Lotyšskom, v ktorom vyhralo dvomi gólmi Romana Čerepkaia zo Slovana Bratislava 2:0. Do tohto duelu zasiahli všetci nominovaní ružomberskí futbalisti. Alexander Selecký absolvoval na trávniku plný počet minút, Tobiáš Gabriš odohral prvý polčas a Tomáš Kubík prišiel do hry v 59. minúte.