24.9.2019

Aj tento rok sa pridávame k Európskemu týždňu športu

Tak, ako v predchádzajúcich rokoch aj tentokrát MFK Ružomberok podporuje kampaň Európsky týždeň športu.

V rámci Európskej únie má fyzická aktivita a trávenie voľného času rekreačným športovaním u väčšiny obyvateľstva klesajúcu tendenciu, čo sa nepriaznivo prejavuje na jeho zdravotnom stave. Z tohto dôvodu vznikla iniciatíva Európsky týždeň športu, ktorej zámerom je propagovať šport a fyzickú aktivitu medzi všetkými ľuďmi bez ohľadu na vek, spoločenské postavenie a fyzické predpoklady. Ako už napovedá názov kampane, každý rok je propagácii aktívneho životného štýlu venovaný jeden týždeň. V aktuálnom piatom ročníku sympatickej aktivity pôjde o dni od 23. do 30. septembra 2019.

K iniciatíve Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity sa opäť pridáva aj náš klub. Rovnako, ako každému športovému klubu sú nám blízke pohybové aktivity. Okrem toho, že množstvo detí z Ružomberka a okolia aktívne trávi voľný čas tréningmi a zápasmi za mládežnícke výbery, je klub zapojený do projektu SFZ Dajme spolu gól, vďaka čomu deti vo viacerých škôlkach v meste rozvíjajú svoje pohybové schopnosti pod vedením našich trénerov. Zároveň podporujeme rôzne akcie v regióne zamerané na pohybové aktivity širokej verejnosti. Spomenúť môžeme účasť na podujatiach City Run Mondi SCP 2019 a Otcovia a deti 2019, venovanie cien na turnaj špeciálnych základných škôl v Liptovskom Hrádku, prípadne charitatívny futbalový turnaj v Ľubochni a nedávno sme zorganizovali zápas, v ktorom si klienti centra sociálnych služieb Trojlístok zahrali futbal s našimi hráčmi.

Pri príležitosti Európskeho týždňa športu chceme vyzvať všetkých ružomberských fanúšikov, starých, mladých, aktívne fandiacich, ako aj bežných divákov, k aktívnemu tráveniu voľného času, podporujúcemu zdravý životný štýl. Nie je potrebné dosiahnuť svetový rekord v behu, ani celé dni bez prestávky cvičiť. Stačí len netráviť voľné chvíle s rodinou alebo priateľmi pri televízore, počítači alebo ťukaním do mobilu, ale ísť spolu na prechádzku do prírody, previesť sa na bicykli a podobne. Samozrejme netýka sa to len tohto týždňa, ale celého roka. Zdravie máme len jedno, tak si ho chráňme!

Viac informácií o týždni športu nájdete TU!

PS: Pokiaľ budete chcieť svojím aktívnym životným štýlom motivovať ľudí na celom svete, môžete k verejne zdieľaným fotkám, prípadne videám na sociálnych sieťach Facebook a Twitter pridávať hashtag #BEACTIVE.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK