26.9.2019

Tomáš Kubík hral za slovenskú „osemnástku“

Slovenská futbalová reprezentácia do osemnásť rokov odohrala v dňoch 24. a 26. septembra 2019 dve prípravné stretnutia s domácou Bosnou a Hercegovinou. Súčasťou tohto reprezentačného výberu bol aj ružomberský útočník Tomáš Kubík. Ďalšiemu nášmu nominovanému hráčovi, Alexandrovi Seleckému, zabránili v pripísaní si reprezentačných štartov zdravotné problémy.

V prvom súboji vyhrali slovenskí reprezentanti nad domácim výberom 1:0, keď o všetkom rozhodol v 24. minúte Gabriel Hornyák zo Slovana Bratislava. Ružomberský zástupca Tomáš Kubík hral od 72. minúty.

V druhom stretnutí Slovensko remizovalo 1:1. O vyrovnávajúci gól sa postaral strelou z pokutového kopu Roman Čerepkai zo Slovana Bratislava. Tomáš Kubík odohral prvý polčas.