8.10.2019

Mládežnícki tréneri sa zúčastnili na konferencii v Lúčkach

Traja naši mládežnícki tréneri Róbert Hazucha, Ivan Hvolka a Adrián Drígeľ sa v piatok 4. októbra 2019 zúčastnili na zaujímavej konferencii v Lúčkach nesúcej názov Budúcnosť športu - „Myslieť na budúcnosť sa oplatí!“.

Viacerí známi hostia, ako napríklad Štefan Tarkovič, Samuel Slovák a aj odborníci na iné športy prednášali o mládežníckom futbale na Slovensku a v zahraničí, komparácii systémov práce s mládežou vo futbale, hokeji, volejbale, basketbale, gymnastike a atletike.

Prednášky a diskusie sa taktiež týkali prepojenia vedy a športu, projektov vedy a športu, ktoré posúvajú hranice výkonov a dôležitosť vzájomného prepojenia vedy a športu. Okrem tém týkajúcich sa začiatkov a aktívnej kariéry športovca, prednášajúci neobchádzali ani nemenej dôležitú tému a to život športovca po ukončení kariéry, čo žiaľ býva v niektorých prípadoch veľkým problémom.

Naši tréneri majú vďaka účastiam na rôznych konferenciách, o ktorých vás pravidelne informujeme, prehľad v najnovších trendoch týkajúcich sa ich činnosti a v praxi môžu zužitkovať moderné metódy pri riešení každodenných situácií pri práci s ružomberskou mládežou.

Foto: Róbert Hazucha

ZDIEĽAJ ČLÁNOK