18.10.2019

Preview: Po reprezentačnej prestávke cestujeme do Nitry

V sobotu 19. októbra 2019 o 17:00 odohrá Ružomberok zápas dvanásteho kola Fortuna ligy s domácou Nitrou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Zdá sa, že Liptákom pomohla predchádzajúca reprezentačná prestávka, keďže po nej dvakrát postúpili v Slovnaft Cupe a v lige si na svoje konto pripísali dve víťazstvá a dve remízy. Vďaka tomu v tabuľke poskočili s trinástimi bodmi na siedmu priečku a len skóre ich delí od 6. Trenčína. Naopak, pred 8. Michalovcami majú jednobodový náskok. Po pekných výsledkoch prišla na rad ďalšia reprezentačná prestávka. Ako vnímalo rozbehnuté mužstvo prerušenie zápasového cyklu? Nakoniec je to možno aj výhoda, lebo sme sa dali dokopy po psychickej aj fyzickej stránke. Popracovali sme na veciach, ktoré nám v doterajšom priebehu súťaže moc nešli. Najmä na zakončení. Vďaka našim masérom a lekárom sme dali dokopy niektorých hráčov, ktorí boli buď dlhodobejšie zranení, alebo mali nejaké jemné zranenia z predchádzajúcich zápasov. Takže nám to padlo vhod,“ zamyslel sa tréner.

Do reprezentačných výberov boli nominovaní traja hráči ružomberského A tímu. Zatiaľ čo Kristi Qose nezasiahol do kvalifikačných bojov Albánska a Alexander Mojžiš nenastúpil do kvalifikačných zápasov slovenskej „dvadsaťjednotky“, Tomáš Bobček si pripísal tri štarty vo výbere SR “19“. Mladý útočník nadviazal na gól do siete Slovana Bratislava aj v reprezentácii, keď skóroval v prvom súboji s Bosnou a Hercegovinou, v druhom stretnutí si pripísal asistenciu a pri troche šťastia sa mohol tešiť z presného zásahu aj v súboji s anglickou „osemnástkou“. V tomto zápase tiesnený hlavičkoval do brvna, raz nebezpečne vystrelil tesne vedľa a jeho jedovatú strelu z nadstaveného času vyrazil brankár. Z toho chlapca máme zatiaľ vynikajúci dojem. Prišiel zo zrazu zdravotne v poriadku aj on, aj Kristi Qose, aj Alexander Mojžiš. Takže sme v podstate kompletní,“ povedal Ján Haspra.

Po reprezentačnej prestávke sa Ruža v sobotu predstaví v Nitre. Mužstvo spod Zobora doteraz získalo sedem bodov a nachádza sa na poslednej, dvanástej priečke, s rovnakým počtom bodov ako má aj predposledné Pohronie. V prvom kole aktuálneho ročníka sme tohto súpera doma zdolali 1:0. Opäť súper, ktorého by sme chceli výsledkovo predčiť a bude to rovnako ťažký zápas ako so Slovanom, lebo slovenská liga je momentálne vyrovnaná. Aj keď sa Nitra nachádza na spodných priečkach tabuľky, neznamená to, že je to horšie mužstvo ako ostatné. Možno majú momentálne útlm alebo zlú pasáž, ale je to veľmi dobré mužstvo, čo dokázalo aj u nás. Takže musíme sa pripraviť veľmi zodpovedne a pokúsiť sa získať tri body,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Okrem dlhodobo zraneného stredopoliara Mateja Kochana nebudú môcť do najbližšieho ligového duelu zo zdravotných dôvodov nastúpiť obranca Michal Jonec, stredopoliar Peter Ďungel a útočník Štefan Gerec.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK