24.10.2019

Naši futbalisti hrali za SR “18“

Slovenská futbalová reprezentácia do osemnásť rokov odohrala v dňoch 22. a 24. októbra 2019 dve prípravné stretnutia s domácim Rumunskom. Súčasťou výberu boli aj štyria ružomberskí hráči – Tomáš Frühwald, Adrián Sivoň, Alexander Selecký a Tomáš Kubík.

V prvom stretnutí mladí Slováci zdolali rumunských rovesníkov 2:1, keď sa o góly postarali Tomáš Suslov z FC Groningen a Alex Javro z Nitry. Adrián Sivoň odohral celé stretnutie a Alexander Selecký hral do 75. minúty.

Futbalisti spod Tatier následne zvládli aj druhý súboj, v ktorom vyhrali 4:2. Dvakrát skóroval Tomáš Suslov z FC Groningen a po jednom presnom zásahu pridali Alex Javro z Nitry a Matúš Repa hrajúci za klub Atalanta BC. Celý duel odchytal Tomáš Frühwald, pričom ani raz neinkasoval z hry. Obidva góly dostal z pokutových kopov v závere zápasu. Plný počet minút absolvoval na trávniku aj Adrián Sivoň. Alexander Selecký hral od 79. minúty. Tomáš Kubík si žiaľ pre zranenie nepripísal ďalšie minúty v najcennejšom drese.