28.10.2019

Adrián Macejko sa podieľal na postupe SR “17“

Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov odohrala v dňoch od 22. do 28. októbra 2019 na Cypre prvú fázu kvalifikácie o postup na ME, kde si okrem domáceho výberu zmerala sily aj s Gibraltárom a Francúzskom. Súčasťou výberu bol aj náš futbalista Adrián Macejko.

Slovensko malo výborný vstup do turnaja, keď vo svojom prvom vystúpení vyhralo nad Cyprom 3:0. Adrián Macejko prišiel do hry v 74. minúte a zapísal sa aj do streleckej listiny, keď v nadstavenom čase hlavou uzavrel skóre stretnutia.

V druhom zápase si futbalisti spod Tatier zmerali sily s Gibraltárom. Nenechali nič na náhodu, vyhrali 9:1 a definitívne potvrdili postup do druhej fázy kvalifikácie – Elite Round. Adrián Macejko hral od 58. minúty.

Slovensko síce následne uzavrelo kvalifikačný turnaj prehrou s favorizovaným Francúzskom 0:2, no na postupe z druhej pozície tento výsledok už nič nezmenil. Adrián Macejko odohral v poslednom stretnutí prvý polčas.