8.11.2019

Preview: Čaká nás krajské derby v Žiline

V sobotu 9. novembra 2019 o 14:00 odohrá Ružomberok zápas pätnásteho kola Fortuna ligy s domácou Žilinou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

V uplynulom kole sa Ruža predstavila na pôde Pohronia. V prvom polčase skóroval z jedenástky Filip Twardzik a v závere úvodného dejstva sa po peknej prihrávke od Tomáša Bobčeka presadil Martin Regáli. Po zmene strán sa domácim podarilo znížiť zásluhou Michala Kleca, ktorého pokutový kop síce vyrazil Matúš Macík, no dorážka si už našla cestu do siete. V ďalšom priebehu si Liptáci postrážili jednogólový náskok a vyhrali 2:1. Ako videl duel ružomberský lodivod? Veľká spokojnosť najmä s výsledkom a v niektorých pasážach aj s hrou. Najmä koniec prvého a úvod druhého polčasu spĺňal vysoké parametre. Celkovo som s tým zápasom veľmi spokojný, lebo to bolo trojbodové zakončenie ťažkého týždňa, takže všetko je tak ako má byť,“ zhodnotil tréner.

Ružomberok sa po výhre s dvadsiatimi bodmi posunul v ligovej tabuľke na štvrté miesto, pričom má rovnaký počet bodov ako piate Zlaté Moravce a stráca deväť bodov na tretiu Dunajskú Stredu. V sobotu čaká na Liptákov pod Dubňom duel so Žilinou, ktorá doteraz získala tridsať bodov a patrí jej priebežná druhá pozícia. V zatiaľ jedinom vzájomnom tohtosezónnom súboji Ruža doma podľahla tomuto súperovi 2:3. Ideme hrať k mužstvu, ktoré už dlhé obdobie patrí k špičke slovenského futbalu. Robia futbal na veľmi dobrej úrovni, čiže zápas by mohol spĺňať aj kritériá náročného diváka. Dúfam, že ho zvládneme nielen herne, ale aj výsledkovo, lebo sa v tabuľke potrebujeme udržať v týchto dobrých priestoroch. Takže chceme urobiť všetko preto, aby sme ten zápas bodovo zvládli,“ povedal Ján Haspra.

Do sobotného stretnutia nebudú môcť okrem dlhodobo zraneného Mateja Kochana zasiahnuť Michal Jonec a Peter Ďungel. Našich hráčov môžete podporiť aj vy! Klub organizuje na duel v Žiline autobusový výjazd, pričom fanúšikovia si platia len vstupné do sektoru hostí v cene 5€. V prípade záujmu sa viac dočítate TU.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK