28.11.2019

Tomáš Frühwald nastúpil za slovenskú „osemnástku“

Slovenská futbalová reprezentácia do osemnásť rokov odohrala v dňoch 26. a 28. novembra 2019 dve prípravné stretnutia s domácou Čiernou Horou. Súčasťou výberu bol aj ružomberský brankár Tomáš Frühwald.

Slovenskí futbalisti nezabudli na svojho kolegu z reprezentačného tímu Adriána Sivoňa, ktorého si pred prvým stretnutím uctili minútou ticha a čiernymi páskami na rukávoch. Úvodný duel sa skončil víťazstvom Slovenska 2:0, keď v 48. minúte premenil pokutový kop Adrián Mojžiš zo Žiliny a osem minút pred koncom riadnej hracej doby sa presadil Richard Piliar z Dunajskej Stredy. Tomáš Frühwald nezasiahol do stretnutia.

V druhom súboji naši reprezentanti prehrali s Čiernou Horou 2:4. O góly slovenského výberu sa postarali Matúš Repa pôsobiaci v talianskej Atalante a Stanislav Olejník z Popradu. Celé stretnutie odchytal ružomberský brankár Tomáš Frühwald.