7.1.2020

Ružomberok odštartoval zimnú prípravu

V utorok 7. januára 2020 odštartovalo naše A mužstvo prípravu na jarnú časť Fortuna ligy, ktorá sa začne v sobotu 15. februára 2020, kedy si Ruža zmeria sily so Sereďou. Pred prvým tréningom sme sa rozprávali s hlavným trénerom Jánom Hasprom.

Na začiatku prípravy nenastali pod Čebraťom oproti jeseni žiadne zmeny, okrem návratu útočníka Mareka Bobčeka z hosťovania v Liptovskom Mikuláši. Na prvom tréningu chýbalo šesť futbalistov. Z toho štyria hráči - Ivan Krajčírik, Alexander Mojžiš, Alex Holub a Adam Brenkus sú na kempe SR “21“ v Turecku. Zvyšní dvaja futbalisti – legionári Kristi Qose a Tihomir Kostadinov sa k mužstvu pripoja zajtra.

O miesto v základnej zostave budú môcť zabojovať aj niektorí hráči z Béčka a staršieho dorastu. Zimná príprava je na to, aby sa pracovalo so širším kádrom a potom sa postupne zužoval na požadovaný počet hráčov,“ ozrejmil tréner.

Futbalisti spod Čebraťa začínajú prípravu v domácich podmienkach. V sobotu 18. januára 2020 o 13:00 na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna privítajú Liptovský Mikuláš. Následne v stredu 22. januára 2020 o 11:00 sa predstavia na pôde Baníka Ostrava. Prvé týždne budeme v Ružomberku. Bol by hriech počas celej prípravy odísť z Ružomberka, kde máme všetko. Regeneráciu, peknú kabínu, krásne hory, ihrisko s umelou trávou. Všetko tu máme k dispozícii,“ povedal Ján Haspra a doplnil: Ako špecialista na behy sa budem snažiť, aby príprava bola behavá, spojená aj so silovými prvkami a bude tam aj veľa herných vecí. Príprava bude zaujímavá a pre chlapcov psychicky veľmi náročná, ale len psychicky zdatní jedinci môžu pokračovať v takomto náročnom športe, akým je futbal.“

Po úvodných dvoch zápasových previerkach a tréningoch v Ružomberku, príde na rad sústredenie v Turecku, ktoré sa uskutoční v dňoch od 25. januára do 3. februára 2020. Počas sústredenia plánuje mužstvo odohrať tri stretnutia, pričom zatiaľ má dohodnutý duel so srbským klubom Partizanom Belehrad (26. januára). Na záver prípravy čaká Liptákov v sobotu 8. februára 2020 o 14:00 vo Viedni generálka na jarnú časť sezóny s rakúskym klubom Austria Viedeň. Po dlhých rokoch generálok s Třincom nás oslovila Austria Viedeň a tak odohráme generálku s nimi. Dúfam, že nám tento zápas, ako aj celá príprava, vyjde a pripravíme sa tak, ako by sme chceli,“ zaželal sebe aj svojím zverencom šéf ružomberského realizačného tímu.

Ruža vstúpi do jarnej časti Fortuna ligy v sobotu 15. februára 2020 o 14:00 duelom na pôde Serede. Následne si v základnej časti ešte zmeria sily s Dunajskou Stredou, Michalovcami a Slovanom Bratislava. Potom sa liga rozdelí na dve šesťčlenné skupiny. Ružomberok má slušnú východiskovú pozíciu, keď mu s 24 bodmi patrí štvrté miesto, no pred 7. Zlatými Moravcami má len dvojbodový náskok. Prvé štyri kolá budú veľmi náročné. Ak ich zvládneme a dostaneme sa do šestky, splníme náročnú úlohu, ktorú som pred sezónou nosil v kútiku duše. Bolo by to pre nás veľmi dôležité, lebo potom sa už dá v prvej šestke pracovať ľahšie. Chlapci budú mať oddýchnutú hlavu. Nebudeme pod takým stresom. Bolo by to veľmi dôležité pre naše mužstvo,“ povedal Ján Haspra.

Prvého tréningu sa zúčastnili:

Jakub Červeň, Pavol Kohár, Matúš Macík, Tomáš Frühwald, Ján Maslo, Matúš Kmeť, Mário Mrva, Mário Almaský, Dalibor Takáč, Martin Regáli, Filip Twardzik, Matej Kochan, Matej Madleňák, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Michal Jonec, Rastislav Kružliak, Jakub Kudlička, Matej Čurma, Ondřej Novotný, Marek Zsigmund, Viktor Jedinák, Timotej Múdry, Dávid Filinský, Lukáš Kojnok, Miroslav Almaský, Peter Ďungel, Michal Dopater

Plán prípravných zápasov:

18. 1. 2020 o 13:00 MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (RK, UT)
22. 1. 2020 o 11:00 FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok (Ostrava)
25. 1. - 3. 2. 2020 Sústredenie v Turecku
26. 1. 2020 Partizan Belehrad – MFK Ružomberok (Turecko)
8. 2. 2020 o 14:00 Austria Viedeň – MFK Ružomberok (Viedeň)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK