9.1.2020

Ján Maslo: „Tréner si zakladá na dobrej kondícii a tak je to správne“

Na začiatku zimnej prípravy sa s nami podelil o svoje pocity ružomberský kapitán Ján Maslo.

Po zimnej prestávke sa futbalisti znova stretli 7. januára 2020. „Užil som si rodinu. Sviatky sme strávili tradične v kruhu rodiny. Dobre sme si oddýchli. Myslím, že mesiac voľna stačilo. Potrebujeme sa pripraviť na jarnú časť, aby sme splnili ciele. Základný cieľ je dostať sa do prvej šestky,“ spomenul si na voľné chvíle a aj plány na najbližšie týždne futbalista obliekajúci dres s číslom tri.

Samozrejme ani mesačné obdobie bez zápasovej praxe nebolo len o oddychu. Od Tomáša Bartka sme dostali individuálny plán a celý som ho splnil. Takže dosť sme pobehali a myslím, že sme pripravení na prípravu, priblížil Ján Maslo.

Zimná príprava je špecifická najmä veľkým množstvom kondičných tréningov v chladnom počasí. Aj preto túto časť roka mnohí futbalisti nemajú radi. Každý hráč je určite radšej na ihrisku a hrá futbal, ale všetci vieme, že bez dobrej zimnej prípravy to nepôjde. Beriem to ako nutné zlo, takže budem to musieť absolvovať. Tréner si zakladá na dobrej kondícii, ale tak je to správne,“ zamyslel sa stabilný člen defenzívy tímu spod Čebraťa.

V jeseni Liptáci predviedli úspešnú bodovú žatvu na súperových trávnikoch, doma však vyhrali len raz, čo budú musieť na jar zlepšiť. Zároveň ich čaká náročná výzva, keďže pred mužstvom sú už len posledné štyri kolá základnej časti a štvrtý Ružomberok má iba o dva body viac ako siedme Zlaté Moravce. „Tabuľka je okolo šiesteho miesta dosť naprataná, takže treba zbierať body. Síce máme dobrú východiskovú pozíciu, ale nič nemáme jasné. Máme tam ešte ťažké zápasy. Budeme sa na ne musieť dobre pripraviť a pokúsiť sa dostať do prvej šestky,“ povedal Ján Maslo.

Počas jesene pútali veľkú pozornosť najmä viacerí mladí hráči, ktorí sa neraz len s veľmi minimálnymi skúsenosťami z mužského futbalu chopili výzvy a stali sa platnou súčasťou A mužstva. Toho, že by niektorému mladému futbalistovi stúpla sláva do hlavy sa však najstarší člen kádra nebojí. Všetci sú to skromní chlapci, takže myslím si, že to nehrozí,“ pochválil svojich mladších kolegov kapitán ružomberského Áčka.

33-ročný Ján Maslo strávil väčšinu svojej kariéry v Ružomberku a v minulosti sa vyjadril, že tu by ju jedného dňa chcel aj ukončiť. Zmenilo sa medzi časom niečo na jeho pláne? „Zmluvu mám ešte na rok a pol. Rád by som ju dodržal a potom uvidíme ako ďalej. Či mi bude slúžiť zdravie a ako na tom budem,“ povedal skúsený obranca.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK