9.2.2020

Tamara Jedináková s plným počtom minút za SR WU17

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov odohrala počas sústredenia v Turecku dve prípravné stretnutia s rovesníčkami z Ruska. Súčasťou reprezentačného výberu bola aj naša futbalistka Tamara Jedináková.

Futbalistky spod Tatier mali výborný vstup do úvodného stredajšieho duelu, keď ich už v druhej minúte poslala do vedenia Karolína Bayerová. Ruské reprezentantky však v ďalšom priebehu otočili stav zápasu a Slovensko napokon prehralo 1:2. Tamara Jedináková odohrala celé stretnutie.

V sobotnom súboji naše reprezentantky vrátili svojim súperkám tesnú prehru, keď vďaka dvom gólom Kataríny Vredíkovej z Myjavy vyhrali 2:1. Na víťazstve mala veľký podiel aj brankárka Vanesa Stachová z Nitry, ktorá v nadstavenom čase obetavo zneškodnila veľkú šancu súperiek a po tvrdej zrážke s protihráčkou skončila v nemocnici. Aj touto cestou jej prajeme skorý návrat na trávnik. Podobne ako v prvom zápase Tamara Jedináková opäť odohrala plný počet minút.