14.2.2020

Preview: V sobotu sa začína ligová jar

V sobotu 15. februára 2020 vstúpi Ružomberok do jarnej časti Fortuna ligy zápasom 19. kola so Sereďou, ktorý sa odohrá v Zlatých Moravciach. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Po zimnej príprave prichádza na rad liga, ako sa cíti pred úvodným duelom šéf ružomberského realizačného tímu? Pocity sú výborné, mám veľké očakávania a aj verejnosť má očakávania od nás. Ja mám očakávania čo budú chlapci predvádzať na ihrisku, ale verím im. Verím v ich kvalitu, verím v ich srdce, verím v to, že jarná časť bude pre všetkých k úplnej spokojnosti,“ zaželal sebe aj mužstvu pred začiatkom jari hlavný tréner.

Ružomberok získal v jeseni 25 bodov a patrí mu priebežná štvrtá pozícia, čo je pred poslednými štyrmi kolami základnej časti slušná východisková pozícia v boji o prvú šestku. Na druhej strane má ale pred 7. Zlatými Moravcami len dvojbodový náskok. Liptáci si na úvod zmerajú sily so Sereďou, ktorej patrí s osemnástimi bodmi priebežné desiate miesto. Na tohto súpera navyše narazia aj v marcovom štvrťfinále Slovnaft Cupu. Sereď vo vzájomných dueloch pravidelne ukazuje, že body nepustí zadarmo a inakšie to nebolo ani v jesennom domácom stretnutí, kedy s ňou Ruža remizovala 1:1. Sereď je nepríjemný súper. Má veľmi skúsené mužstvo, ostrieľaných harcovníkov s množstvom odohraných ligových zápasov. Musíme sa ich snažiť zlomiť našou mladíckosťou, behavosťou, chuťou. To budú naše zbrane v jarnej časti,“ povedal Ján Haspra.

Do sobotného zápasu nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť Ján Maslo, Martin Regáli a dlhodobo zranený Matej Kochan.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK