14.2.2020

Marek Sapara a Marek Herčut majú licenciu UEFA A

Asistent trénera A mužstva Marek Sapara a asistent trénera staršieho dorastu U19 Marek Herčut ukončili trénerské štúdium a získali licenciu UEFA A.

Držitelia trénerskej licencie UEFA A majú odbornú spôsobilosť na pôsobenie v najvyššej amatérskej úrovni mládeže a dospelých, vedenie družstiev v zápasoch v najvyšších amatérskych súťažiach ako hlavní tréneri, vedenie družstiev mládeže v zápasoch v celoštátnych súťažiach a na prípravu hráčov mládeže a dospelých v amatérskom ako aj vrcholovom futbale.

Na trénerské štúdium UEFA A boli zároveň prijatí ďalší naši tréneri Jozef Kapláň, Jozef Kmeť a Peter Hoferica.

Asistent trénera ružomberského B mužstva Peter Struhár bol prijatý na štúdium UEFA PRO. Držitelia najvyššej trénerskej licencie UEFA PRO získavajú odbornú spôsobilosť na pôsobenie v profesionálnom a poloprofesionálnom futbale, manažovanie družstiev v profesionálnych a poloprofesionálnych kluboch, vedenie družstiev v zápasoch v profesionálnom a poloprofesionálnom futbale, prípravu hráčov vo vrcholovom futbale a aj na vedenie družstiev v zápasoch na reprezentačnej úrovni.

Marekovi Saparovi a Marekovi Herčutovi gratulujeme k úspešnému zvládnutia štúdia a všetkým prijatým uchádzačom prajeme veľa šťastia pri trénerskom štúdiu!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK